Rīgā +17 °C
Sestdiena, 1. jūnijs
Mairita, Bernedīne, Biruta

Latvijas junioru hokeja izlase gūst ceturto uzvaru pasaules čempionātā

Latvijas U-20 hokeja valstsvienība pasaules čempionāta 1.divīzijas turnīra ceturtās kārtas spēlē piektdien Baltkrievijas pilsētā Bobruiskā ar minimālu rezultātu 1:0 pārspēja vienaudžus no Itālijas. Leonīda Beresņeva un Aigara Ciprusa trenētajai komandai šis bija ceturtais panākums pēc kārtas. Svētdien Latvijas juniori aizvadīs izšķirošo spēli pret mājiniekiem par vienīgo ceļazīmi uz elites grupu.

Par spīti diezgan ievērojamam teritoriālam pārsvaram rezultātu Latvijas hokejistiem izdevās atklāt tikai 29.minūtē, kad pēc Ronalda Ķēniņa piespēles precīzi meta komandas jaunākaias spēlētājs Zemgus Girgensons. Iepriekš noraidījumu līdz spēles beigām bija izpelnījies Kristians Pelšs.Trešajā trešdaļā rezultāts vairs nemainījās. Vārtsargs Jānis Kalniņš aizvadīja “sauso” spēli, atvairot visus 20 metienus.Dienas pirmajā spēlē divu līdz šim neuzvarējušo komandu savstarpējā spēlē Japānas U-20 izlase pārliecinoši pieveica Ukrainu 6:0, bet vakarā Baltkrievijas junioru izlase tikai trešajā periodā nodrošināja uzvaru 2:1 pār Lielbritāniju.Pēdējā kārtā svētdien Latvijas U-20 izlase tiksies ar laukuma saimniekiem baltkrieviem. Vēl spēlēs Japāna un Lielbritānija, kā arī Itālija un Ukraina.

Pasaules U-20 čempionāts, 1.divīzija

Itālija – Latvija 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Vārti
: 28:12 Girgensons (Ķēniņš) – 0:1
Metieni: 20 - 40
Soda min.: 10 - 27

Ukraina – Japāna 0:6 (0:3, 0:1, 0:2), Baltkrievija – Lielbritānija 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Latvija         4 4 0 0 0 18:2  12
Baltkrievija  4 4 0 0 0  17:6 12
Lielbritānija 4 2 0 0 2   9:9   6
Itālija          4 1 0 0 3   8:7   3
Japāna        4 1 0 0 3 8:12   3
Ukraina       4 0 0 0 4  3:27  0