Piektdiena, 10. maijs
Maija, Paija

Latvijas U-20 hokejisti izšķirošajā PČ cīņā zaudē Vācijai, izkrītot no elites divīzijas

Latvijas U-20 hokeja valstsvienība izšķirošajā cīņā par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā piektdien ar 2:5 kapitulēja Vācijas izlasei, tādējādi izkrītot no spēcīgāko junioru izlašu sabiedrības. Vārtus Latvijai guva Lauris Rancevs un Artūrs Kuzmenkovs, bet vāciešiem divi vārti un divas rezultatīvas piespēles Leona Draisaitla rēķinā.

Jau spēles 3.minūtē 2+10 soda minūtes par sitienu pretinieka galvas apvidū saņēma uzbrucējs Edgars Kurmis, tādējādi pirmais mazākums Latvijai. Kad tas sekmīgi izturēts, noraidās vācieši, dodot iespēju atklāt mača rezultātu. Tas gan izdevās vien 16.minūtē, kad precīzs pirmo reizi šajā čempionātā bija Lauris Rancevs. Pašā perioda izskaņā Ņikita Jevpalovs vēl izpelnījās divminūšu noraidījumu, tomēr pirmās 20 minūtēs ar minimālu pārsvaru noslēdza Leonīda Tambijeva vadītā Latvijas izlase.

Diemžēl jau otrās trešdaļas pirmajās sekundēs Ivaru Punnenovu pārspēja Tobiass Rīders, tādējādi rezultātu izlīdzinot. Perioda 6.minūtē uz noraidīto soliņa nonāca pa vienam Latvijas un Vācijas hokejistam, taču arī spēlējot četri pret četri rezultāts uz tablo nemainījās. Mača vidū Latvijas komanda palika mazākumā pēc Teodora Bļugera noraidījumu, un tas šoreiz maksāja zaudētus vārtus - Leons Draisaitls vairākumā izvirzīja vadībā vāciešus. Turpinājumā abas izlases apmainījās ar vairākiem noraidījumiem, bet 37.minūtē vienādos sastāvos jau nepatīkamo 1:3 panāca Kristians Kretšmans. Pēdējā minūtē mūsējiem vēl viens noraidījums par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Otrajā periodā visai izteikta vāciešu dominance (metieni 22:6), tomēr Latvijai atlika 20 minūtes, lai glābtu šo spēli.

Arī noslēdzošā trešdaļa, kuru vācieši uzsāka vairākumā, iesākās Latvijai nelabvēlīgi. Jau 6.minūtē Leons Draisaitls ar otro iemesti ripu mačā palielināja Vācijas pārsvaru līdz trim vārtiem  - 4:1, nostādot mūsējos kritiskā situācijā. Perioda vidū, Latvijas izlasei atrodoties vairākumā, Tambijevs pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, pēc tam mainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Ātri atgūt vismaz vienus vārtus neizdevās, bet laika ko mainīt palika pavisam maz. 56.minūtē Tambijevs riskēja vēlreiz, vairākumā nomainot vārtsargu, bet vācieši Latvijas zārkā iedzina piekto naglu - 1:5 panāca Sebastjans Uvira. Atlikušajā laikā neko būtisku mainīt vairs nebija Latvijas komandas spēkos, vien Artūrs Kuzmenkovs pusotru minūti pirms mača beigām padarīja rezultātu nedaudz cienījamāku - 2:5. Izšķirošajā mačā piedzīvots pamatīgs fiasko.

Tādējādi Latvija neveiksmes cieta visos sešos mačos Pasaules čempionātā un nākamgad spēlēs līmeni zemāk - 1.divīzijā. Latvijas vietu elitē ieņems Norvēģija. Tikmēr Vācijas izlase izcīnījusi 9.vietu. Pirms čempionāta Latvijas Hokeja federācija mūsu izlasei izvirzīja uzdevumu noturēties labāko komandu pulkā.

Tikmēr 5.vietu turnīrā izcīnīja Čehijas hokejisti, kuri ar 4:3 uzveica Šveici. Savukārt Somija pārliecinoši ar 11:4 lika kapitulēt Slovākijai, tiekot pie 7.vietas.

Sestdien paredzēts fināls (ASV - Zviedrija) un cīņa par 3.vietu (Kanāda - Krievija).

PČ hokejā U-20. Krievija, Ufa. Turnīrs par vietas saglabāšanu elitē.

Vācija - Latvija 5:2 (0:1; 3:0; 2:1)

Vārti: 15:25 Rancevs (Rosinskis, Ševčenko) 0:1; 20:06 Rīders (Draisaitls) 1:1; 30:30 Draisaitls (Kauns, Rīders, vair.) 2:1; 36:04 Kretšmans (Uvira, Draisaitls) 3:1; 45:36 Draisaitls (Rīders) 4:1; 55:28 Uvira (Lata, t.v.) 5:1; 58:32 Kuzmenkovs (Zvirbulis, Lipsbergs) 5:2;

Šilovs: Nevarēju pievilt komandas biedrus

Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs, aizvadot ceturto spēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā, centies parādīt savu labāko sniegumu, lai nepieviltu komandas biedrus, sarunā ar Zie...