Rīgā +21 °C
Svētdiena, 2. jūnijs
Lība, Emma

Raitim Ivanānam un Kings Stenlija kausa izcīņa beigusies

Nacionālās hokeja līgas čempionāta Stenlija kausa izcīņas turnīra pirmajā kārtā izstājies Raita Ivanāna pārstāvētais Losandželosas klubs Kings, kas sērijas sestajā spēlē savā laukumā ar 2:4 piekāpās Vankūveras Canucks. Latvijas hokejists šajā spēlē nepiedalījās.Pēc piecām sērijas spēlēm rezultāts bija 3:2 Canucks labā, tādēļ Kings vairs nevarēja atļauties zaudējumus.

Losandželosas klubu spēles pirmajās divās trešdaļās vadībā izvirzīja Aleksandrs Frolovs (1:0) un Drū Dotijs (2:1), taču pēdējā trešdaļā Kevins Bīksa panāca izlīdzinājumu, Daniels Sedins divas minūtes pirms pamatlaika beigām izvirzīja vadībā Canucks, bet Aleksandrs Burovss ar metienu jau tukšos vārtos nostiprināja viesu pārsvaru - 2:4. Lielisku spēli aizvadīja Canucks vārtsargs Roberto Longo, atvairot 30 no 32 pretinieku metieniem.31 gadu vecais Raitis Ivanāns izslēgšanas spēļu jeb Stenlija kausa izcīņas debijā aizvadīja vienu spēli, taču nepilnās sešās minūtēs statistikas ailēs neizcēlās.Izšķirošā septītā spēle būs nepieciešama Fīniksas Coyotes un Detroitas Red Wings divcīņā. Pagājušās sezonas finālisti Red Wings savā laukumā nespēja nodrošināt vietu otrajā kārtā, zaudējot ar 2:5.Viens no šīs sezonas NHL labākajiem vārtsargiem Iļja Brizgalovs atvairīja 31 Detroitas hokejistu metienu, ieliekot pamatu uzvarai.Sērijas septītā spēle notiks otrdien Fīniksā. Interesanti, ka Red Wings sērijas izšķirošo spēli izbraukumā nav uzvarējis kopš 1964.gada. Coyotes ir laba iespēja pirmo reizi 23 gadu laikā iekļūt Stenlija kausa izcīņas otrajā kārtā.