Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

Vārtu autors Rubīns: Ieguvām pārliecību par saviem spēkiem, ka varam tikt tālāk un uzvarēt dāņus

Elektrizēta gaisotne pēc Latvijas hokeja izlases 1:2 zaudējuma pagarinājumā Kanādai bija mediju zonā, kur spēlētāji sniedz pēcspēles intervijas. Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs bija devis norādījumu, lai spēlētājus ilgi neaizkavējot, tāpēc viens no komandas personāla intervijas laiku pat uzraudzīja ar hronometru. Otrdien Latvijai par ceturtdaļfinālu jāspēkojas ar Dāniju.

Jau ziņojām, ka Latvijas izlase pirmdien Herningā varonīgā cīņā ar rezultātu 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Kanādas valstsvienībai.

Vienīgās ripas autors Latvijas izlasē aizsargs Kristiāns Rubīns īsumā raksturoja savu pirmo iemesto ripu pasaules čempionātā. “Tas bija vairāk metiens pa vārtiem, nevis uzmetiens ar domu, ka kāds pielabos. Varbūt arī veiksme bija manā pusē, bet īstenība Bukarts (Roberts – aut.) man atdeva ļoti labu piespēli un man vajadzēja tikai trāpīt. Ripa arī lēkāja, un es skatījos uz pretspēlētāju, vai viņš grasās bloķēt metienu.”

Rubīns atzina, ka šī spēle no situācijas turnīra tabulā nebija izšķiroša, taču komanda ļoti gribējusi nopietni pacīnīties ar Kanādu. “Punktu mēs izcīnījām, un tas mums dos pārliecību pirms rītdienas spēles ar dāņiem.”

Uz jautājumu par spēku atjaunošanu, Kristiāns atbildēja īsi un optimistiski. “Jādzer ūdens, un viss būs kārtībā.”

Latvijas un Dānijas spēles sākums otrdien pulksten 21.15 pēc Latvijas laika. Dānija grupā ir 4. vietā ar 11 punktiem. Latvijai ir 10 punkti un 5. vieta. Iekļūšanai ceturtdaļfinālā Latvijai derēs arī uzvara papildlaikā vai pēcspēles metienu sērijā.