Rīgā +24 °C
Svētdiena, 2. jūnijs
Lība, Emma

Vītols: Laukumā gāju bez stresa

Latvijas vīriešu hokeja izlases vārtsargs Ēriks Vītols, kurš sestdien debitēja valstsvienības rindās pasaules čempionātos, laukumā devies bez satraukuma, sarunā ar žurnālistiem pēc spēles ar Zviedriju atzina pats spēlētājs.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase sestdien Čehijā pasaules čempionāta piektajā spēlē ar 2:7 (0:2, 2:4, 0:1) piekāpās Zviedrijai, bet Vītols laukumā devās mača 36.minūtē, nomainot sešas ripas ielaidušo Elvi Merzļikinu.

"Nebija nekāds lielais stress. Pie tāda rezultāta apzinies, ka varētu iet vārtos, un tā arī notika," sacīja vārtsargs. "Es jau biju mentāli tam gatavs, tādēļ sanāca bez stresa ieiet vārtos un darīt savu darbu."

Vītols arī atzina, ka zaudētajos vārtos pats varēja nospēlēt labāk.

"Drusku nokļūdījos, bet rūgtuma par vārtu zaudējumu nav. Ir rūgtums par visu spēli," teica Vītols. "Vajag saņemties un saprast uz ko mēs esam spējīgi, kā to parādījām otrā perioda sākumā. Vienkārši jādara savs darbs."

Vītols mačā pret Zviedriju atvairīja 13 no 14 metieniem, kamēr Merzļikins tika galā ar 14 no 20 metieniem.

Čempionāta turpinājumā 19.maijā Latvijas izlase tiksies ar Slovākiju, bet noslēdzošajā grupas spēlē 21.maijā latvieši spēkosies ar ASV hokejistiem, kurus pērn pārspēja cīņā par bronzas godalgām.

B apakšgrupā Zviedrijai piecās cīņās ir 15 punkti, Vācijai sešās spēlēs ir 12 punkti, Slovākijai ir 11 punkti piecās spēlēs, ASV piecos mačos iekrājusi desmit punktus, Latvija izcīnījusi septiņus punktus piecos dueļos, bet Francija - četrus punktus piecās spēlēs. Kazahstāna piecos mačos iekrājusi trīs punktus un Polija sešās spēlēs tikusi pie viena punkta.