Pirmdiena, 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Čempions Stouners uzvar pasaules MotoGP čempionāta pēdējā posmā

Ar pasaules čempiona austrālieša Keisija Stounera uzvaru aizraujošā Valensijas Grand Prix izcīņā svētdien finišējis 2011.gada pasaules motošosejas čempionāts MotoGP klasē. Kā zināms, Stouners otro čempiona titulu bija nodrošinājis jau divus posmus līdz čempionāta beigām.

Sezonas pēdējās sacīkstēs un pirmajās kopš Marko Simončelli traģiskās bojāejas Malaizijā startējis no pirmās pozīcijas, Honda komandas braucējs vienubrīd sasniedza vairāk nekā desmit sekunžu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem, taču trīs apļus līdz beigām zaudēja līderpozīcijas amerikānim Benam Spīsam (Yamaha).

Distances pēdējos metros Stouners tomēr pamanījās konkurentu apsteigt un finiša līniju šķērsot 0,015 sekundes pirms Spīsa, izcīnot desmito uzvaru sezonā. Trešajā vietā finišēja Andrea Doviciozo (Honda), kurš līdz ar to nosargāja arī trešo vietu čempionāta kopvērtējumā.

Sezonas kopvērtējumā Stouners savāca 350 punktus. Tālākajās vietās ierindojās Horhe Lorenso (260), kurš Valensijā nestartēja, Doviciozo (228) un Dani Pedrosa (219).

Pēdējā posmā Valensijā kļuva zināmi pasaules čempioni arī abās pārējās motociklu klasēs. Moto2 klasē pirmo vietu sezonas kopvērtējumā izcīnīja Štefans Bradls no Vācijas, bet 125 kub.cm klasē triumfēja spānis Nikolass Terols.