Ceturtdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Valmiera iegūst tiesības rīkot 2019.gada Eiropas čempionātu BMX riteņbraukšanā

Eiropas Riteņbraukšanas savienība (UEC) Valmierai piešķīrusi tiesības rīkot 2019.gada Eiropas čempionātu BMX riteņbraukšanā, vēsta organizācija.

Valmiera droši var uzskatīt par Latvijas BMX riteņbraukšanas centru, kurā uzauguši vairāki augstākās klases braucēji, tostarp divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs.

Latvijā iepriekšējo reizi šāda līmeņa sacīkstes notika 2013.gadā Rīgā, taču tad Vecā kontinenta meistarsacīkšu laureāti tika noteikti vairāku posmu kopvērtējumā, bet Latvijā risinājās devītais un desmitais etaps. Zīmīgi, ka togad par Eiropas čempionu kopvērtējumā kļuva tieši Štrombergs, kurš abos Rīgas etapos palika otrais, kamēr vienā uzvarēja Edžus Treimanis.

Tikmēr kopš 2014.gada Eiropas čempionāta medaļnieki tiek noteikti vienās atsevišķās sacensībās, savukārt paralēli tiek rīkota Eiropas kausa izcīņa, kurā dalībnieki sacenšas vairākos posmos.

Nākamā gada Eiropas BMX čempionāts notiks Skotijas galvaspilsētā Glāzgovā, kur medaļas dalīs arī šosejas, MTB un treka riteņbraucēji, bet tajā pat laikā turpat tiks aizvadītas Vecā kontinenta meistarsacīkstes peldēšanā, vingrošanā, airēšanā, triatlonā un golfā.

Savukārt 2020.gada Eiropas BMX čempionāts notiks Beļģijas pilsētā Deselā.

Šogad Eiropas čempionāts jūlija vidū notika Francijas pilsētā Bordo, kur Treimanis elites grupā vīriem palika piektais, bet Štrombergs, kurš nāk tieši no Valmieras, nepārvarēja ceturtdaļfinālu. Tikmēr vairākas medaļas tika izcīnītas junioru un jauniešu grupās.