Sevastova uzvar Rusu un sasniedz Bukarestes WTA International turnīra ceturtdaļfinālu

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova trešdien izcīnīja uzvaru Bukarestes WTA International otrajā kārtā, iekļūstot sacensību ceturtdaļfinālā

Sevastova, kura turnīrā ir izlikta ar pirmo numuru, bet pasaules rangā ieņem 22.vietu, ar rezultātu 6-1, 7-5 apspēlēja 111.vietā esošo Nīderlandes pārstāvi Arantu Rusu.

Pirmo setu Sevastova uzvarēja pārliecinoši, divreiz nobreikojot pretinieci. Otrajā setā cīņa bija spraigāka, jo mačs ritēja punkts punktā līdz Sevastova zaudēja savu servi. Viņa gan nākamajā geimā piespieda kļūdīties Rusu un cīņa atkal bija līdzīga.

Rezultātam esot 4-4 Rusa vēlreiz zaudēja savu servi, bet tad abas tenisistes viena otru atkal nobreikoja. Rezultāts kļuva 6-5, bet 12.geimā Latvijas sportiste izrādījās pārāka, svinot uzvaru ar 7-5.

Jau ziņots, Sevastova otrdien pirmajā kārtā grūtā cīņā ar rezultātu 4-6, 6-2, 7-6 (7:1) uzvarēja ranga 94.raketi Dalilu Jakupoviču. Savukārt ranga 111.vietā esošā Rusa pirmdien gana viegli ar rezultātu 6-2, 6-4 uzvarēja kolumbieti Marianu Dukē-Marino, kura ir planētas 105. rakete.

Līdz šim Sevastova un Rusa savā starpā nebija spēlējušas.

Par turnīra trešās kārtas sasniegšanu Latvijas tenisiste ir nopelnījusi 60 WTA ranga punktus.

Sevastovai iepriekšējais turnīrs bija Vimbldonas čempionāts, kur viņa cieta neveiksmi jau pirmajā kārtā, kamēr Rusa Vimbldonas pirmajā kārtā atzina nākamās finālistes Serēnas Viljamsas pārākumu. Tiesa, pēc Vimbldonas čempionāta nīderlandiete vēl paguva uzspēlēt Francijā aizvadītā ITF 100 000 sērijas turnīrā, kur aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Patlaban 27 gadus vecā Rusa līdzšinējās karjeras laikā pie WTA turnīru uzvarētājas tituliem vienspēlēs nav tikusi, bet ITF sērijas turnīros triumfējusi 14 reizes, tostarp divas reizes pērn. WTA trofeju viņa guvusi tikai dubultspēlē, pērn uzvarot Bostades WTA "International" turnīrā.

Šosezon Rusa WTA līmenī tikai reizi tikusi līdz ceturtdaļfinālam, to sasniedzot Stambulas turnīrā.

Rusas karjeras rekords pasaules rangā ir 61.vieta, kuru viņa ieņēma 2012.gada augustā.

Sevastova Bukarestes turnīrā spēlē trešo gadu pēc kārtas. Pirms diviem gadiem viņa finālā zaudēja rumāņu zvaigznei Simonai Halepai, kura ir šī brīža pasaules pirmā rakete, bet pērn ceturtdaļfinālā piekāpās vēl vienai vietējai tenisistei Anai Bogdanai. Savukārt Rusa šajā turnīrā debitēja pērn, zaudējot jau pirmajā kārtā.

Sevastova šosezon 34 spēlēs izcīnījusi 21 uzvaru, kamēr Rusai 29 mačos ir 14 panākumi.

Sevastovas un Rusas dueļa uzvarētāja ceturtdaļfinālā tiksies ar mājinieces Soranas Kirstjas (WTA 57.) un Beļģiju pārstāvošās ukrainietes Marinas Zaņevskas (WTA 166.) spēles uzvarētāju, kas noskaidrosies tikai ceturtdien.

Bukarestes "International" turnīrs norisinās uz māla seguma. Pērn tajā triumfēja mājiniece Irina Begu.