Rimi Rīgas maratonā par Latvijas čempioniem jūdzes skrējienā kļūst Kudlis un Velvere

Par Latvijas čempioniem jūdzes skrējienā Rimi Rīgas maratonā sestdien Rīgā kļuva Kristers Kudlis un Līga Velvere.

"DPD jūdzes" (1609 metri) skrējienā no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja līdz Brīvības piemineklim Kudlis sasniedza labāko rezultātu četras minūtes un 13,95 sekundes.

Otrais ar rezultātu četras minūtes un 15,24 sekundes bija Latvijas rekordists šajā distancē Ņikita Bogdanovs, bet trešais - Roberts Glazers, kurš distanci veica vēl par 1,1 sekundi lēnāk.

Sievietēm uzvaru izcīnīja Velvere, distanci veicot četrās minūtēs un 54,06 sekundēs.

Otro vietu ieņēma Kamilla Vanadziņa, kur finišēja piecās minūtēs un 4,65 sekundēs, bet trešo - Sibilla Vanadziņa, kura distancē pavadīja piecas minūtes un 6,21 sekundi.

"DPD jūdze" jau trešo reizi ir arī Latvijas čempionāta statusā. Pērn par Latvijas čempioniem šajā distancē kļuva Uģis Jocis un Velvere.

Sestdien notiek arī olimpiskās bērnu dienas pasākumi 11.novembra krastmalā.

Piecu un desmit kilometru distances, kā arī pusmaratons un maratons tiks mērots svētdien.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada un ir Baltijas valstu vērienīgākais tautas sporta notikums. Šogad Rīgas maratonā skrējēji sacenšas 34.reizi.