Desmitcīņnieks Kozjakovs izcīna otro vietu Eiropas U-18 vieglatlētikas čempionātā

Latvijas desmitcīņnieks Oļegs Kozjakovs svētdien izcīnīja otro vietu Eiropas U-18 čempionātā vieglatlētikā. Svētdien desmitcīņnieki spēkojās 110 metru barjerskrējienā, diska mešanā, kārtslēkšanā, šķēpa mešanā un 1500 metru skrējienā. Latvijas jaunais sportists sestdien pirmajās piecās disciplīnās iekrāja 4119 punktus, sacensību līderim Svenam Jansonam no Nīderlandes zaudējot 54 punktus.

Sestdien rīta sesijā Kozajkovs 100 metru sprintā ar 11,35 sekundēm uzrādīja 18. rezultātu (784 punkti), tāllēkšanā viņš ar 7,10 metriem bija otrais (838), bet lodes grūšanā aizkrauklietis ar 17,17 metriem bija pārliecinoši labākais (924). Vakara sesijā augstlēkšanā viņš ar 1,97 metriem sasniedza trešo labāko rezultātu (776), bet 400 metru sprintā viņam ar 50,39 sekundēm piektais ātrākais laiks (797).

Savukārt svētdien viņš sacensības sāka ar 110 metru barjerskrējienu, kurā Kozjakovs uzrādīja 14. ātrāko laiku (889), distanci veicot 14,68 sekundēs. Tālāk diska mešanas sacīkstēs viņš disku raidīja 51,61 metra attālumā, kas bija pārliecinoši labākais rezultāts (904) pārējo dalībnieku starpā.

Pēc šīm disciplīnām Latvijas vieglatlēts bija sakrājis 5912 punktus, kas viņam ļāva būt kopvērtējuma vadībā. Vēlāk kārtslēkšanā Kozjakovs uzrādīja 4,20 metru augstu lēcienu (673), labojot savu personīgo rekordu. Tas gan bija dalīti astotais labākais rezultāts.

Vēlāk šķēpmešanā Kozjakovs šķēpu meta vien 42,81 metru tālu, kas bija tikai 20. labākais rezultāts (483). Tādējādi pirms pēdējās disciplīnas Kozjakovam un viņa tuvākajam sekotājam Aleksandram Komarovam no Krievijas bija vienāds punktu skaits - 7068.

Pēdējā disciplīnā 1500 metru skrējienā Kozjakovs distanci veica četrās minūtēs un 53,95 sekundēs (595), kamēr Komarovs skrēja četrās minūtēs un 47,27 sekundēs. Līdz ar to Latvijas sportists palika otrajā vietā, bet zelts tika Komarovam.

Krievijas sportists sakrāja 7703 punktus, Kozjakovs - 7663, bet trešajā vietā esošais Jansons tika pie 7604 punktiem. Tikmēr cits Latvijas pārstāvis Karims Ali sakrāja 6575 punktus un finišēja 19. vietā kopvērtējumā.

Pirmajā dienā 100 metros Ali ar 11,62 sekundēm ieņēma 25. vietu (728), tāllēkšanā 6,24 metri deva 29. pozīciju (639), bet lodes grūšanā Latvijas vieglatlēts ar 13,94 metriem bija 13. vietā (725). Vakarā Ali augstlēkšanā ar 1,85 metriem bija 14. (670), bet 400 metros viņam ar 54,08 sekundēm 29. rezultāts (636).

Svētdien Ali 110 metru barjerskrējienu veica 15,01 sekundē, kas deva 20. pozīciju (848), bet diska mešanā ar 42,26 metriem viņš uzrādīja ceturto labāko rezultātu (711), kas bija ceturtais labākais rādītājs. Vēlāk kārtslēkšanā Ali veica 3,90 metrus tālu lēcienu (590), bet šķēpu raidīja 46,64 metrus tālu (539). Noslēdzošo 1500 metru skrējienu viņš veica piecās minūtēs un 12,58 sekundēs (489).

Pērn Kozjakovs kļuva par pasaules vicečempionu U-18 vecuma grupā.

Vēl svētdien tāllēkšanas sacensībās desmito vietu 12 sportistu starpā izcīnīja Artūrs Šarkovičs, kurš veica 6,79 metrus tālu lēcienu. Šarkovičs kvalifikācijā lēca 6,93 metru tālumā un uzrādīja 12. rezultātu 19 sportistu konkurencē.

Šarkovičs šajā čempionātā piedalījās arī trīssoļlēkšanas sacensībās, kurās ieņēma 21. vietu.

Vēl sestdien Gints Drigulis 400 metru barjerskrējienā pusfinālā distanci veica 53,07 sekundēs, kas bija septītais rezultāts skrējienā un 12. labākais starp 16 pusfinālu dalībniekiem.

Tikmēr 100 metru barjerskrējienā meitenēm pusfināla fāzē apstājās Elīza Marija Kraule un Kristīne Blaževiča, kuras ieņēma attiecīgi 12. un 14. vietu. Kraule pusfinālā 100 metru barjeroto distanci veica 13,93 sekundēs, bet Blaževiča bija 0,05 sekundes lēnāka.

Tāpat tika aizvadītas kvalifikācijas sacensības trīssoļlēkšanā meitenēm, Olga Ignatjevai ar 11,89 metriem ieņemot 24. vietu, bet Zanei Zemītei ar 11,70 metriem ierindojoties 29. pozīcijā 33 sportistu konkurencē.

Šķēpa mešanā meitenēm Nikola Ozola ar 46,96 metriem ieņēma 20. vietu 33 sportistu konkurencē, kamēr Veronika Lisovska palika bez rezultāta.

Sestdien sacensības 200 metru pusfinālā bija paredzēts Emīlam Kristoferam Jonasam, taču viņš neizgāja uz starta. Tāpat sacensību programmā Latvijai bija paredzēts starts zviedru stafetē meitenēm, taču rīkotāji informē, ka latvietes nav izgājušas uz starta.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Blaževiča piektdien izcīnīja sudraba medaļu septiņcīņā.

Eiropas U-18 čempionāts Ungārijas pilsētā Ģērā norisinājās līdz svētdienai, Latviju tajā pārstāvot 24 sportistiem.