Eiropas čempionāta telpās otrajā dienā startē pieci Latvijas vieglatlēti

Pieci Latvijas vieglatlēti šodien Skotijas pilsētā Glāzgovā aizvada Eiropas čempionāta telpās otrās dienas sacensības.

Programma sāksies ar plkst. 12 pēc Latvijas laika, sacensības tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas (LTV) 7. kanālam.

Jau pašā sākumā tiks uzsāktas sacensības tāllēkšanā, kur piedalīsies māsas Lauma un Māra Grīvas. Lai iekļūtu finālā, tāllēcējām jālec vismaz 6,65 metru tālumā vai jābūt labāko astoņu sportistu pulkā.

Tikmēr plkst.13.13 priekšsacīkstes aizvadīs Latvijas vadošā sprintere Sindija Bukša. Pusfinālā iekļūs katra skrējiena pirmo trīs vietu ieguvējas un vēl sešas labāko rezultātu īpašnieces no pārējām sportistēm.

Bukša ar šosezon sasniegto personīgo rekordu - 7,34 sekundēm - Eiropā ieņem 46. vietu.

Savukārt plkst. 14.02 sacensības 60 metru barjerskrējienā uzsāks Kristaps Sietiņš, kurš ir šāda ranga sacensību debitants. Pusfinālā iekļūs katra priekšskrējiena trīs ātrākie sportisti, kā arī vēl četri sprinteri no pārējiem atlētiem.

Vēlāk vakara sesijā plkst. 20.06 sāksies pusfināli 800 metros dāmām, Latviju pārstāvot Līgai Velverei.

Jau ziņots, ka priekšsacīkstēs Velvere pārliecinoši uzvarēja savā skrējienā un iekļuva pusfinālā, ko automātiski sasniedza katra skrējiena divas ātrākās sportistes. Latvijas skrējēja finišēja pēc divām minūtēm un 5,37 sekundēm, kas gan kopējā ieskaitē bija vien 14. rezultāts.

Februārī Velvere 800 metros telpās uzstādīja Latvijas rekordu, finišēdama pēc divām minūtēm un 1,10 sekundēm.

Jau ziņots, ka piektdien Laura Ikauniece pieccīņā laboja Latvijas rekordu un izcīnīja piekto vietu.

43 gadus vecu Latvijas rekordu 400 metros laboja Gunta Vaičule, kura apstājās pusfinālā, meistarsacīkstes noslēdzot 14. vietā.

Pusfinālu 400 metros sasniedza Jānis Leitis, kurš ieņēma devīto vietu, bet priekšsacīkstes trīssoļlēkšanā nepārvarēja Elvijs Misāns, kurš ieņēma 16. vietu, bet 3000 metru skrējienā Uģis Jocis guva 26.pozīciju.

35. Eiropas čempionāts telpās noslēgsies svētdien.