Mūsu mērķis ir kvalificēties – skaidru vēstījumu spēlētājiem un atbalstītājiem ir devis Latvijas vīriešu volejbola izlases galvenais treneris Rainers Vasiļjevs. Latvijas valstsvienība šonedēļ sāka gatavošanos pēdējām trijām atlases spēlēm ceļā uz Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīru. 13. augustā jāspēlē izbraukumā ar Slovākiju, bet 16. augustā mājās ar Kosovu.
Pirms pēdējā spēļu cikla Latvijas komanda ir labvēlīgā situācijā. G grupā pēc pirmā apļa spēlēm Latvija ar izcīnītajiem sešiem punktiem ir pirmajā vietā. Galvenie konkurenti slovāki pērn Jelgavā tika pieveikti ar 3-1 (25:23, 21:25, 26:24, 25:21), bet grupas pastarīti Latvija mājās apspēlēja trijos setos – 3-0 (25:14, 25:19, 25:17). Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies septiņu grupu uzvarētāji, kā arī labākās piecas izlases no otro vietu ieguvējiem.
Treniņnometnē šobrīd ir 20 spēlētāju, no kuriem būs jāizvēlas 14 izšķirošajām spēlēm. Gatavošanos ir sākuši arī divi pieredzējušie volejbolisti – cēlājs Deniss Petrovs un diagonāles spēlētājs Hermans Egleskalns, savukārt dažādu iemeslu dēļ komandā nebūs Markusa Veinberga, Edvīna Skrūdera un Kristapa Platača. Jebkurā gadījumā treneris Vasiļjevs norāda uz nepieciešamību kvalificēties finālturnīram. «Nav svarīgi, kā mēs to izdarām. Ticu, ka mēs to varam izdarīt. Pretinieku līmenis ir atšķirīgs. Slovākija ir laba komanda, bet Kosova – vājāka. Pirmās divas nedēļas galvenais uzsvars ir uz fizisko sagatavotību. Tā kā gatavošanās periods nav ilgs, mēs pamazām arvien vairāk pievēršamies arī darbam ar bumbu.»
EČ finālturnīrs ar 24 komandu dalību 2026. gadā no 9. līdz 27. septembrim norisināsies Bulgārijā, Itālijā, Somijā, Bulgārijā un Rumānijā.

