Pirmdiena, 6. maijs
Didzis, Gaidis

Latvija Phjončhanā: Biatlonistiem iedzīšana, sāk kamaniņu sportistes

Pirmdien, 12. februārī, tiks aizvadīta Phjončhanas Ziemas olimpisko spēļu trešā sacensību diena, kurā sadalīs sešus medaļu komplektus, bet trasēs dosies pieci mūsējie.

Kā pirmajai sacensības pirmdien bija jāsāk mūsu kalnu slēpotājai Leldei Gasūnai, kurai bija paredzēts starts milzu slalomā. Diemžēl sacensības stiprā vēja dēļ ir pārceltas uz ceturtdienu.

Trasē Lelde bija jādodas ar 50. starta numuru, bet pavisam startam pieteikta 81 kalnu slēpotāja. Trešdien sportiste plāno startēt slaloma disciplīnā.

Gasūnai 27 gadu vecumā šīs būs otrās olimpiskās spēles. 2014. gadā Sočos viņa tika pie 30. vietas slalomā, bet milzu slalomā finišēt nespēja. Pērn pasaules čempionātā Lelde milzu slalomā spēja iespraukties labāko 40 vidū – 39. vieta.

Kā zināms, mūsu labākais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks svētdien vēl nesāka savas trešās olimpiskās spēles, jo laika apstākļu dēļ sacensības nobraucienā pārceltas uz trešdienu, 15. februāri.

Plkst. 12:10 sacensības 10 km iedzīšanas distancē sāks mūsu vadošā biatloniste Baiba Bendika (26), kura sprintā, šaušanā kļūdoties četras reizes, finišēja 39. vietā. Olimpiskā debitante iedzīšanas distancē dosies divas minūtes un 8,4 sekundes aiz sprinta uzvarētājas, vācietes Lauras Dālmeieres. Pēc neveiksmīgās šaušanas sprintā Bendika atzina, ka bijis grūti pielāgoties mainīgajam vējam šautuvē.

Plkst. 12:50 sāksies pirmais brauciens kamaniņu sporta individuālajās sacensībās sievietēm, kur startēs trīs mūsējās – kā devītā trasē dosies 21 gadu vecā Kendija Aparjode, kura pēdējos Pasaules kausa posmos bija Latvijas vadošā braucēja, 12. starta numurs ticis mūsu pieredzes bagātākajai kamaniņu braucējai Elīzai Caucei, bet kā 16. startēs Ulla Zirne. Pēdējos treniņos gan mūsu meitenēm pārāk nesekmējās, paliekot krietni aiz pirmā desmitnieka.

Latvijas izlasē jau tradicionāli stafetē piedalās tie sportisti, kuri bijuši labākie individuālajās sacensībās, līdz ar to iekšējā konkurence būs papildus dzinulis sasniegt pēc iespējas labāku rezultātu, lai tiktu pie vēl viena olimpiskā starta.

No šīs trijotnes pirms četriem gadiem Sočos startēja gan Elīza (12. vieta individuāli, 3. vieta stafetē), gan Ulla, kura izcīnīja 18. vietu.

Jau vēstīts, ka sacensībās vīriem 11. vietu izcīnīja Kendijas jaunākais brālis Kristers, Inārs Kivlenieks bija 20. vietā, bet Artūrs Dārznieks ierindojās 24. pozīcijā.

Savukārt plkst. 14 trasē dosies biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kurš veiks 12,5 km iedzīšanas distanci. Viņš svētdien sprintā izcīnīja 24. vietu, trīs reizes kļūdoties šautuvē. Trasē Andrejs dosies 55,6 sekundes aiz sprinta uzvarētāja Arnda Peifera no Vācijas.

Pirms četriem gadiem Sočos Andrejam izdevās no 18. vietas sprintā pakāpties uz devīto iedzīšanā, kas ir sportista labākais sasniegums olimpiskajās spēlēs.

Jau vēstīts, ka otrs mūsu biatlonists Oskars Muižnieks ar divām kļūdām šaušanā ierindojās 66. vietā, tikai četras sekundes atpaliekot no labāko sešdesmitnieka, kas piedalīsies iedzīšanā.

ziņa papildināta pēc kalnu slēpošanas sacensību pārcelšanas

Ziemas olimpiskajām spēlēm Phjončhanā seko līdzi - Diena.lv/phjonchana2018

Jonass izcīna savu pirmo uzvaru MXGP klasē

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien izcīnīja uzvaru pasaules motokrosa čempionāta piektā posma - Portugāles "Grand Prix" - sacensībās prestižākajā MXGP klasē, svinot pirmo panākum...