Laika ziņas
Šodien
Migla

Pirmo reizi ziemā: Latvijā notiks Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā

Šajā nedēļas nogalē, 18. un 19.februārī, Madonas slēpošanas un biatlona trasē Smeceres sils norisināsies Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotās starptautiskās sacensības kamanu suņu sportā, kas vienlaicīgi ar Latvijas Ziemas čempionātu būs arī Baltijas ziemas kauss un arī Pasaules kausa posms. Ja citos gadalaikos pie mums ir notikuši pasaules kausa posmi šajā sporta veidā bezsniega disciplīnā, tad ziemā uz sniega tā būs pirmā reize, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Pēc vairākiem veiksmīgi noorganizētiem pasaules kausa posmiem bezsniega disciplīnā, Latvijas Kamanu suņu federācija ir pieņēmusi izaicinājumu un ir apņēmības pilna sarīkot arī ziemas sacensības atbilstošā līmenī, ko nosaka augstā sacensību kategorija. Tāpēc 18. un 19.februārī Madonā varēs pirmo reizi Latvijā norisināties Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā uz sniega. Pagājušajā gadā Latvijas čempionāta un Baltija kausa ietvaros dalībnieki jau sacentās Madonā, bet šogad Smeceres sila trasē, kas pazīstama arī kā augstāka līmeņa sacensību norises vieta arī distanču slēpošanā un ziemas orientēšanās, tiks aizvadīts arī pasaules kausa posms, kas pulcēs līdz ar to vēl spēcīgāku dalībnieku sastāvu nekā citus gadus.

Dalībnieku vidū mēs redzēsim titulēto Polijas sportistu Igoru Traczu, kurš ir seškārtējs pasaules čempions un 11 reizes uzvarējis Eiropas čempionātā kamanu suņu sportā. Uz Madonu atbrauks virs 70 dalībniekiem un ap 200 suņiem. Pārstāvētas būs septiņas valstis, kuru vidū būs visas trīs Baltijas valstis, kaimiņvalstis Krievija un Baltkrievija, kā arī Polija un Lielbritānija.

Atšķirībā no bezsniega sacensībām, kur ir vairāk kategoriju – kanikross, skūteru klase baikdžorings un velokamanas, ziemā ir tikai divas kategorijas – slēpošana ar suni jeb skirojings (nejaukt ar citu skijoringu, kur slēpotājs brauc aiz motocikla – aut.piez.) un braukšana ar kamanām (ar 2, 4, 6, 8, 10 un neierobežota daudzuma suņiem). Madonā kamanu disciplīnā būs vērojamas sacensības starp 2 un 4 suņu pajūgiem. Distances garums visiem vienāds – 5 km. Pagājušā gadā skatītāju interesi izraisīja minipūlinga sacensības (nelielu attālumu 100 metrus suns velk smagumu). Līdz ar to arī šogad šis interesantais minipūlings būs vērojams Smeceres silā. Bet, lai skatītājiem un dalībniekiem būtu vēl interesantāk, pasākuma organizatori ir sagatavojuši komandu stafetes disciplīnu, kur būs vērojams kopējs starts komandām, stafetei būs 2 posmi: slēpošana ar suni un 2 suņu kamanu vadīšana, katra stafetes posma noslēgumā pajūga vadītājam un slēpotājam būs jāizmēģina savi spēki arī biatlonā, jo būs jāšauj pa biatlona mērķiem. 

Šīm  sacensībām, lai savu skatītāju priekšā nostartētu labi, pamatīgi ir gatavojušies arī Latvijas pārstāvji. Kā pastāstīja Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas prezidente Elīna Klindžāne, lielas cerības saistās ar 4 suņu kamanu kategoriju, kur par godalgām mēģinās cīnīties Mārtiņš Kristons, kurš tik tikko kā atgriezies no treniņnometnes Zviedrijā. Tā pat arī skijoringa kategorijā augstu vietu centīsies iegūt Artūrs Jakobons, kurš pagājušā gadā piekāpās Krievijas sportistam, bet šogad ir apņēmības pilns cīnīties par augstāko godalgu.

Sestdien sacensību atklāšana plkst. 11.30, bet otrajā dienā sacensības sāksies plkst. 10. Sacensību laikā darbosies arī atrakcijas un bērnu radošās darbnīcas, kuras organizē Madonas novada pašvaldība. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi