Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kamanu suņi

Latvijai sudrabs PČ kamanu suņu sportā

Pagājušā nedēļas nogalē Zviedrijā notikušajā pasaules čempionātā kamanu suņu sportā lieliski nostartējis Dog Sport Carnikava pārstāvis Alens Zvilna, kurš viena suņa skūtera Open klasē vairāk nekā 20 dalībnieku konkurencē izcīnīja otro vietu. Tā bija vienīgā Latvijas sportistu medaļa šajā čempionātā, informē Dog Sport Carnikava pārstāvis Ivars Bācis.

Novembra sākumā Ikšķilē norisināsies PK posms kamanu suņu sportā

Pēc desmit dienām, 2. un 3.novembrī, tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa Zilie kalni apkārtnē otro gadu pēc kārtas notiks ļoti nozīmīgas sacensības kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos Latvian Open, kas būs arī IFSS (International Federation of Sleddog Sports) Pasaules kausa posms un ko rīko Latvijas Kamanu suņu sporta federācija ar Ikšķiles novada domes atbalstu. Šajās sacensībās visās četrās šī sporta veida kategorijās piedalīsies ap 130 sportistiem un vairāk kā 200 suņu no 12 valstīm, ieskaitot ASV, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Madonā atkal notiks pasaules kausa posms kamanu suņu sportā

Šo sestdien un svētdien Madonas slēpošanas un biatlona trasē Smeceres sils otro gadu pēc kārtas norisināsies Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotais pasaules kausa posms kamanu suņu sportā, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas Ziemas čempionāts un Baltijas ziemas kauss. Līdz ar to šajā nedēļas nogalē uz Madonu klātienē vērot šo interesanto un aizraujošo pasākumu Latvian Winter Championships 2018 ir aicināts jebkurš interesents, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Latvijai sudrabs pasaules čempionātā kamanu suņu sportā

Polijā notikušajā pasaules čempionātā kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos Latvija nopelnīja vienu medaļu, ko sarūpēja Mārtiņš Kristons no Berģiem, izcīnot otro vietu četru suņu velokamanu klasē, informē Kamanu suņu sporta federācijas pārstāvis Ivars Bācis. Vēl no mūsējiem augstvērtīgus rezultātus uzrādīja desmitniekā iekļuvušie Artūrs Jakobsons un rīdzinieks Raimonds Kleinbergs, kā arī 11.vietu ieguvusī viņa meita Ginta Kleinberga, kurai līdz desmitniekam pietrūka tikai pusotra sekunde.

Madonā pirmo reizi aizvadīts pasaules kauss kamanu suņu sportā

Nedēļas nogalē Madonas slēpošanas un atpūtas bāzē Smeceres sils tika aizvadīts Latvijas Kamanu suņu federācijas un Dog Sport Carnikava rīkotais Pasaules kausa posms, Baltijas kausa posms un Latvijas Ziemas čempionāts kamanu suņu sportā, kas pulcēja ap 70 dalībnieku no septiņām valstīm un vairāk nekā 200 suņus. Vairākās kategorijās kopā ar Polijas un Krievijas pārstāvjiem vienu uzvaru izcīnīja arī mūsu Mārtiņš Kristons, kurš palika nepārspēts četru suņu kamanu Nordic klasē.

Pirmo reizi ziemā: Latvijā notiks Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā

Šajā nedēļas nogalē, 18. un 19.februārī, Madonas slēpošanas un biatlona trasē Smeceres sils norisināsies Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotās starptautiskās sacensības kamanu suņu sportā, kas vienlaicīgi ar Latvijas Ziemas čempionātu būs arī Baltijas ziemas kauss un arī Pasaules kausa posms. Ja citos gadalaikos pie mums ir notikuši pasaules kausa posmi šajā sporta veidā bezsniega disciplīnā, tad ziemā uz sniega tā būs pirmā reize, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

FOTO: Pasaules kauss kamanu suņu sportā Ādažos

Nedēļas nogalē Ādažu novada skaistajā un mājīgajā atpūtas bāzē Gungas tika aizvadīts grandiozākais gada notikums kamanu suņu sportā – Latvijas atklātais čempionāts bezsniega apstākļos 2016, kurš ir arī seriāla Baltijas kauss 2016 5.posms un IFSS (Starptautiskā kamanu suņu sporta federācija) Pasaules kausa 2016./2017.gada sezonas posms. Četrās kategorijās un 17 dažādās klasēs, kur kopā sacentās pāri par 180 dalībniekiem no astoņām valstīm, uzvaras un godalgotas vietas izcīnīja arī vairāki Latvijas pārstāvji - Artūrs Jakobsons triumfēja divu suņu skūteru Open klasē un Ilze Dombrovska velokamanās Nordic klasē, kamēr trīs izcīnīja otrās vietas, bet četri mūsējie ieguva trešās vietas.

Aicina uz Pasaules kausa posmu kamanu suņu sportā Carnikavas novadā

1. un 2. novembrī, Carnikavas novada Nagaiņos notiks kamanu suņu sporta sacensības Latvijas bezsniega čempionāts 2014, kas būs Baltijas kausa 2014 fināla posms, turklāt jau otro gadu norisināsies arī kā Pasaules kausa posms, informē rīkotāji.Sīvā konkurencē dalībnieki startēs no vismaz sešām dalībvalstīm. Latvijas komandai šīs sacensības būs kā ģenerālmēģinājums Eiropas čempionātam, kas notiks pēc dažām nedēļām.Par izšķirošajiem kopvērtējuma punktiem, kā arī par titulu Latvijas bezsniega čempions 2014 varēs cīnīties šādās kategorijās:

Nedēļas nogalē Carnikavā vasaras sezonu sāk kamanu suņu sporta piekritēji

Siltākam laikam iestājoties, kamanu suņu sporta piekritēji ir gatavi novilkt slēpes un sēsties uz divriteņiem un velokamanām, lai uzsāktu Baltijas kausa 2013 1. posmu – Latvijas čempionātu 2013, kas notiks 27. un 28. aprīlī, Carnikavas novada Nagaiņos. Šis būs īpašs notikums Latvijas kamanu suņu sporta vēsturē, jo pirmo reizi Latvijas posms ietilps Pasaules kausa izcīņā. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide