Rīgā +7 °C
Ceturtdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Rastorgujevs pakāpjas uz 12. vietu iedzīšanā, Furkads triumfē

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs pirmdien Phjončhanas Ziemas olimpisko spēļu biatlona 12,5 km iedzīšanas sacensības pakāpās uz 12.vietu, tikmēr par olimpisko čempionu pārliecinoši kļuva titulētais francūzis Martēns Furkads.

Furkads no 20 šāvieniem kļūdījās tikai vienā, no astotās vietas sprintā tiekot pie olimpiskā zelta - jau trešā karjerā. Kopumā francūzim piecas olimpiskās medaļas. Viņš arīdzan kļuvis par pirmo, kurš olimpiskajā iedzīšanas distancē uzvarējis divas Olimpiādes pēc kārtas.

Par sudraba medaļas ieguvēju sensacionāli kļuva 20 gadus vecais Sebastjans Samuelsons (+12 sekundes), bet bronza vācietim Benediktam Dollam (+15,1). Arī viņi pieļāva pa vienai kļūdai, Samuelsonam pakāpjoties no 12. vietas uz otro. Abiem tās ir pirmās olimpiskās medaļas karjerā.

Tikmēr mūsu Rastorgujevs pat ar četrām kļūdām šaušanā (divas pēdējā ugunslīnijā) pakāpās no 24. pozīcijas sprintā uz 12. vietu iedzīšanā. Viņš Furkadam zaudēja minūti un 37,6 sekundes. Savukārt 2,5 sekundes Andrejam zaudēja labākais Lietuvas biatlonists Tomass Kaukēns, kurš šaušanā kļūdījās divreiz.

Izcīnītā 12. vieta ir Rastorgujeva otrs labākais sasniegums olimpiskajās spēlēs. Pirms četriem gadiem Sočos viņš iedzīšanā bija devītais.

Ļoti svarīgs Rastorgujevam būs starts 20 km individuālajā distancē ceturtdien, kur jāiegūst pēc iespējas augstāka vieta, domājot par kvalificēšanos svētdien paredzētajai 15 km distancei ar kopējo startu.

Jau vēstījām, ka pirmdien iedzīšanas distancē dāmām uz 33. vietu spēja pakāpties Baiba Bendika.