Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

A.C.B. realizētais projekts Krievu salā atzīts par gada vērienīgāko būvniecības projektu

Ceļu infrastruktūras un būvniecības līdera A.C.B. uzņēmumu grupas veiktā Krievu salas infrastruktūras izbūve ieguvusi Latvijas Būvniecības Gada balvas Grand Prix, portālu Diena.lv informē uzņēmuma pārstāvji. Infrastruktūras izbūve Krievu salā bija viens no aizvadītā gada apjomīgākajiem A.C.B. projektiem, kura ietvaros uzņēmums veica būvprojektu izstrādi, būvdarbus un autoruzraudzību pieciem objektiem. A.C.B. speciālists Andris Miezis, savukārt, par šo pašu projektu ieguva 1. vietu kategorijā Labākais projektu vadītājs.

Konkursa Latvijas Būvniecības Gada balva 2018 noslēguma ceremonija norisinājās 2019. gada 7. martā kultūras pilī Ziemeļblāzma un tajā piedalījās valsts un pašvaldību pārstāvji, uzņēmumu vadītāji, arhitekti, nekustamo īpašumu attīstītāji, kā arī diplomāti. Konkurss Latvijas Būvniecības Gada balva ir lielākais būvju izvērtēšanas konkurss Latvijā, kuram tika iesniegti kopskaitā 143 pieteikumi 10 nominācijās.

Sīvajā konkurencē īpašu atzinību ieguva projekts par infrastruktūras izbūvi Krievu salā, kas tika atzīts par gada labāko projektu, kā arī par vienu no aizvadītā gada izaicinošākajiem un inovatīvākajiem projektiem Latvijā. Projekta būvuzraudzība tika uzticēta Rīgas brīvostas flotei.

Projekta rezultātā tika izveidots moderns, pasaules standartiem atbilstošs multifunkcionāls beramkravu terminālis, ievērojot augstākos vides prasību standartus. Jaunais terminālis paredz beramkravu, tajā skaitā ogļu, piegādi ar dzelzceļu, to izkraušanu slēgtās telpās, pārkraušanu beramkravu laukumos un tālāku transportēšanu ar kuģiem pa jūras ceļiem.

Rūpējoties par vides aizsardzības prasību ievērošanu un Krievu salas teritorijai piegulošo pilsētas apkaimju dzīves kvalitāti, projektā tika pielietota Kanādā attīstīta un Latvijā līdz šim vēl neizmantota tehnoloģija - apkārt beramkravu laukumiem vairāk nekā 2 km garumā tika izbūvēts vēja žogs. Vēja žoga funkcija ir samazināt valdošo vēju ietekmi uz ogļu krautnēm, neļaujot ogļu putekļiem pacelties gaisā un nonākt apkārtējā vidē.

AS A.C.B. valdes priekšsēdētājs Valdis Lejnieks atzīst, ka “aizvadītais gads bija ļoti izaicinošs, tādēļ esam jo īpaši priecīgi par izteikto atzinību. Pērnais gads arī pagāja inovāciju zīmē, jo vairākos projektos pielietojām Latvijā vēl neizmantotas tehnoloģijas, kas prasīja īpašo profesionālu pieeju un precizitāti." 

Uzņēmuma ilggadējais speciālists Andris Miezis ieguva pirmo vietu kategorijā labākais projekta vadītājs. A. Miezis bija arī Krievu salas projekta vadītājs, kā arī ir viens no uzņēmuma profesionāļiem, kas veicina inovatīvu risinājumu ieviešanu aizvien jaunos projektos.

A.C.B. uzņēmuma grupa ieguva balvu arī kategorijā Inženierbūve – rekonstrukcija par projektu Valsts galvenā autoceļa A10 Rīga–Ventspils posma 57,76.–68,60. km segas pārbūvi. 

A.C.B. uzņēmumu grupas pamatdarbība ir autoceļu, ielu un mākslīgo būvju (tiltu, kustības pārvadu) būve un remonts. Tāpat grupas uzņēmumi veic labiekārtošanas darbus, sniedz dažādus pakalpojumus ar uzņēmuma rīcībā esošo tehniku un transportu, kā arī realizē būvmateriālus – smilti, drupinātu granti, šķembas, asfaltbetonu un betona izstrādājumus.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Atgūšanās ar lieliem izaicinājumiem(1)

Iespaidīgais ekonomikas kritums, kura rezultātā atsevišķās valstīs tautsaimniecība šā gada otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar atbilstošu laika periodu pērn sarāvusies pat par 20%, var likt nākotni z...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses