Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Philip Morris International izpilddirektora amatā apstiprina Jaceku Olčaku

Philip Morris International (PMI) paziņo, ka pēc ikgadējās akcionāru sapulces šā gada 5. maijā kompānijas izpilddirektora amatā tiek apstiprināts Jaceks Olčaks. Olčaks, kurš līdz šim pildīja PMI rīkotājdirektora pienākumus, ir iecelts arī kompānijas Direktoru padomē. Jau pirms akcionāru sapulces par PMI valdes priekšsēdētāju tika apstiprināts Andrē Kalantzopulus, kurš no 2013. gada līdz 2021. gada 5. maijam bija PMI izpilddirektors.

Stājoties amatā, Olčaks apņēmās turpināt un paātrināt 2016. gadā paziņoto uzņēmuma transformācijas procesu virzībā uz inovatīvo bezdūmu produktu ieviešanu, kas pārskatāmā nākotnē aizstās tradicionālās cigaretes un tabakas produktus. PMI koncentrējas uz mazāk kaitīgu bezdūmu produktu izstrādi, balstoties uz zinātnisko izpēti un atbildīgu uzņēmējdarbību, lai pēc iespējas ātrāk sasniegtu izvirzīto mērķi – aizstāt parastās cigaretes ar mazāk kaitīgām bezdūmu alternatīvām.

Olčaks uzsver: "Es esmu patiesi priecīgs vadīt PMI laikā, kad notiek mūsu uzņēmuma transformācijas process virzībā uz inovatīvo bezdūmu produktu ieviešanu. PMI ir nozares līderis zinātnisko inovāciju jomā, un mūsu mērķis ir panākt, ka jau 2025. gadā vairāk nekā pusi no kompānijas neto ieņēmumiem mēs gūstam no bezdūmu produktiem. Mūsu ilgtermiņa nākotnes pamats ir mūsu mainīgais produktu portfelis, kur liela loma ir tieši bezdūmu produktiem. Mēs izmantosim zinātnes pētījumus, mūsu pieredzi, uzkrātās zināšanas un prasmes arvien jaunu produktu izstrādē un biznesa attīstībā."

Olčaks pievienojās PMI 1993. gadā un strādājis dažādos finanšu pārvaldības un uzņēmuma vadības amatos visā Eiropā, tostarp kā PMI rīkotājdirektors Polijā un Vācijā, kā arī Eiropas Savienības reģiona prezidents. No 2012. gada augusta viņš ir PMI finanšu direktors un kopš 2018. gada janvāra – rīkotājdirektors. Olčakam ir ekonomikas maģistra grāds, iegūts Lodzas Universitātē, Polijā.

Philip Morris International ir nozares vadošais uzņēmums inovatīvo bezdūmu produktu izstrādē un tirdzniecībā, kas ir uzstādījis mērķi jau pārskatāmā nākotnē aizstāt tradicionālās cigaretes un tabakas produktus ar samazināta riska bezdūmu produktiem, kas sniegs būtiskus pozitīvus efektus smēķētājiem un visai sabiedrībai kopumā. Izmantojot daudzdisciplīnu pētījumus produktu izstrādē, vismodernākās tehnoloģiju iespējas un zinātnisko pamatojumu, PMI mērķis ir nodrošināt, ka tā radītie bezdūmu produkti atbilst pieaugušo patērētāju vēlmēm un stingrajām normatīvajām prasībām.

PMI sāka tirgot savu vadošo tabakas karsēšanas sistēmu Iqos Japānā 2014. gadā. Pēc PMI aplēsēm līdz 2021. gada 31. martam jau vairāk nekā 14 miljoni pieaugušo smēķētāju visā pasaulē ir pārtraukuši tradicionālo cigarešu smēķēšanu, to aizstājot ar PMI izstrādāto inovatīvo tabakas karsēšanas sistēmu Iqos, kas pieejama jau 66 pasaules valstīs. Iqos ierīcē tabaka tiek karsēta, nevis dedzināta, tā radot par 95% mazāk kaitīgu ķīmisko vielu un savienojumu salīdzinājumā ar parastajām cigaretēm. ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA), kas ir viena no pasaules vadošajām sabiedrības veselības aizsardzības aģentūrām, iepazinās ar PMI zinātniskajiem pierādījumiem un 2020. gada jūnijā izsniedza modificēta riska tabakas izstrādājumu atļauju Iqos sistēmai.

Philip Morris Latvia ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā. Iqos tirdzniecībā ir pieejams visas trīs Baltijas valstīts, Lietuvā tā tirdzniecība tika uzsākta 2017. gadā, Latvijā 2018. gadā, savukārt Igaunijā – kopš 2020. gada.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Inflācija turpinās kāpt arī nākamajos mēnešos(2)

Monetāro stimulu, kā arī valdību finansēto ekonomikas attīstības projektu naudai ieplūstot gan tautsaimniecībā, gan finanšu tirgos, pasaule piedzīvo sen nebijušu cenu kāpuma bumu, kas ir straujākais...

NVA un Google piedāvā bez maksas apgūt aktuālo

Lai atbalstītu darba ņēmējus, kuri Covid-19 pandēmijas dēļ ir zaudējuši vai var zaudēt darbu, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un uzņēmums Google NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem, re...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses