Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Sestdiena, 20. jūlijs
Ramona, Ritma

Šauļi – neparastu muzeju pilsēta

Gandrīz katrā ceļojumā ir pietura – “muzejs”. Apmeklēt visus Šauļu muzejus – tam varbūt ar nedēļas nogali nepietiktu, jo to ir vairāk nekā 20! Daži no tiem – pat vienīgie Lietuvā.

Viens no lielākajiem valstī

Šauļu “Aušras” muzejs. Muzejs, kurš izveidots vairāk nekā pirms 100 gadiem, ir īpašs ar savu krājumu un ekspozīciju daudzveidību.

1. Haima Frenkeļa villa-muzejs ar brīnišķīgu parku, strūklaku un tūkstoš ziediem ziedošo rožu dārzu – tā ir īpaša vieta Saules pilsētā. Muzeja ēka – reta 20. gs. sākuma modernisma arhitektūras būve, kas piederējusi lielas ādas pārstrādes fabrikas īpašniekam. Villas telpās var iepazīties ar Lietuvas provinces muižu un starpkaru Šauļu pilsētas kultūru, kā arī ebreju mantojumu.

2. Venclausku muzejmāja – tas ir vēl viens īpašs arhitektūras piemineklis, grezna dzīvojamā māja, kurā esošā ekspozīcija stāsta par slaveno 20. gs. sākuma Šauļu iedzīvotāju ģimeni. Atjaunotais mājas interjers objektam sniedz vēl vairāk unikāluma: tā laika saglabājušies sienu dekori – tā ir reta art nouveau, tautiska stila trafareta glezniecība.

3. Fotogrāfijas muzejs glabā lielu, gandrīz 150 000 eksponātu un kultūras vērtību kolekciju. Apmeklētāji šeit var uz īsu brīdi kļūt par fotogrāfiem un pat ielīst iekšā fotoaparātā.

4. Modernās Šauļu vēstures muzeja telpas un tajās esošā ļoti bagātā glabātavu ekspozīcija aicina doties tālā pilsētas pagātnē un pilsētnieka ikdienā.


5. Radio un televīzijas muzejā var aplūkot senos televīzijas uztvērējus, dzirdēt spēlējošus mehāniskos patafonus, elektrofonus, magnetofonus un pašiem izmēģināt telegrāfa aparātu, ar Morzes ābeci nosūtīt SOS signālu.


6. Velosipēdu muzejā tāpat var izbaudīt daudz patīkamu lietu – uzzināt gandrīz visu par šo transportlīdzekli, redzēt 500 gadus vecu velosipēda kopiju, izmēģināt šosejas sporta velosipēdu vai velomobili.


 

 7. Žaļūķu dzirnavnieka sēta-muzejs pārsteidz apmeklētājus ar iespēju papētīt 19. gs. vējdzirnavu telpas, autentisku graudu malšanas iekārtu un iespēju pašiem izcept maizi.

Un vēl vairāk...

Šauļos ir tādi muzeji, kuros iegriežas vai atgriežas katrs pilsētā atbraukušais tūrists.

1. “Rūtas” šokolādes muzejs, kas atrodas valsts vecākajā konfekšu fabrikā, aicina apmeklētājus iepazīt 4000 gadus senu vēsturi, ieraudzīt vienu no vecākajām šokolādes dzērieniem paredzētajām krūzītēm un milzīgu kakao koku. Bet, ja pasūtīsiet izglītojošu nodarbību, izgatavot savas konfektes.

2. Kaķu muzeja telpas, kurās pa kājām pinas to saimnieki kaķi, ir pilnas ar šo dzīvnieku attēliem un siluetiem, eksponātiem no visas pasaules. “

3. Valerijonas” aptieku muzejs – tas ir iespaidīgs ceļojums laikā, kurā interesanti uzzināt, kā izskatījās simt gadus vecas zāļu receptes, redzēt agrāk ražotās un fasētās zāles, kā arī aptiekāra instrumentus, tuvumā aplūkot retus un visā pasaulē pazīstamus zāļu preparātus.


4. Dzelzceļa muzejā ziņkārīgos gaida šaursliežu un platsliežu dzelzceļa tvaika lokomotīves, šaursliežu vagons un cita tehnika, kā arī īpaša iespēja „iemēģināt spēkus mašīnista profesijā.


5. Telefonu muzejs, kas iekārtojies bijušajā pilsētas kases mājā un kurā ir īsta telefona būdiņa, no kuras var piezvanīt draugam, pārsteidz apmeklētājus ar ļoti plašu dažādu laika posmu un modeļu telefonu kolekciju.


6. Centu istaba nav muzejs, bet unikāla vieta Saules pilsētā: istaba, tronis, Vīša Krusts – viss izlikts ar Lietuvas valūtas monētām – centiem un litiem, kurus ziedojušu valsts iedzīvotāji.

Un tas vēl nav viss!

Eņģeļu, Šauļu apgabaltiesas tiesu vēstures, Kino, Policijas, Ūdenssaimniecības, Staša Gļauža dabas muzeji – tāpat ir interesantas Šauļu pilsētas vietas, kurās var atklāt, iepazīt un pārsteigt. Lai apmeklētu šos objektus, nepieciešama iepriekšēja rezervācija.

Vairāk informācijas par to, ko darīt un ko redzēt Šauļos, atradīsiet mūsu tīmekļvietnē www.visitsiauliai.lt

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Turpinās attīrīt Baltijas jūru no spoku tīkliem

Arī šogad Neste sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Latvijas Jūras akadēmiju un Zinātnes un inovāciju centru attīrīs Baltijas jūru no nozaudētiem zvejas rīkiem jeb spoku tīkliem. Pagājuš...

Vides Diena

Vairāk Vides Diena


Tūrisms

Vairāk Tūrisms


Ceļošana

Vairāk Ceļošana


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena