Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Izstāde Rozentāls. Purvītis. Valters

Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta 12 (ieeja no Strēlnieku ielas)

Aprīlī muzejs Rīgas Jūgendstila centrs svin piecpadsmit gadu jubileju. Muzeja darbības laikā izveidots plašs un daudzveidīgs krājums, pulcēts liels apmeklētāju skaits un veidotas neskaitāmas izstādes un sarīkojumi. Atzīmējot jubileju, muzejs aicina uz izstādi Rozentāls. Purvītis. Valters, kurā eksponēti izcilo jūgendstila laika mākslinieku darbi no Kukšu muižas privātkolekcijas.

24. aprīlis – 30. jūnijs

10.00–18.00 katru dienu, pirmdienās slēgts

Izstāde Atradumi mākslinieku darbnīcās

Galerija Daugava, Ausekļa iela 1

Mākslinieki savās izstādēs vienmēr eksponē pašus jaunākos darbus, kas tapuši pēdējā gada vai arī pāris pēdējo gadu laikā.Parāda to aktuālo, kas viņu nodarbinājis pēdējā laikā. Bet darbnīcā iekrājas arī darbi no iepriekšējiem gadiem un pat gadu desmitiem.

15. maijs – 6. jūlijs

Ineses Margēvičas personālizstāde Ciklamenas slepenā dzīve

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Rīgas Porcelāna muzejs no 19. aprīļa dāvās iespēju iegremdēties pavasarīgi krāsainajā un delikātajā Ineses Margēvičas daiļradē viņas personālizstādē Ciklamenas slepenā dzīve.

19. aprīlis – 9. jūnijs

Fotoizstāde Padomju okupācijas mantojums Karostā

Liepājas okupācijas muzejs, K. Ukstiņa iela 7/9

Izstāde vēsta par kādreizējās Padomju Savienības Baltijas kara flotes atstātā mantojuma postu un sekām Karostas infrastruktūrai, ostas un teritoriālo ūdeņu piesārņojumu un atjaunotnes sākumu.

11. aprīlis – 29. septembris

Kriša Salmaņa video izstāde Melns, balts un viss kaut kas pa vidu

Liepājas koncertzāle Lielais Dzintars, Mākslas telpa Cita Nova, Radio iela 8, Liepāja

Skatāma plaši pazīstamā Latvijas mākslinieka–domātāja Kriša Salmaņa izstāde Melns, balts un viss kaut kas pa vidu. Izstādes saturu veido trīs melnbalti video – Maršs, Uzbrukums un Uzvara – no kuriem divi Latvijā tiks eksponēti pirmoreiz. Interesenti aicināti uz izstādes atklāšanu sestdien, 6. aprīlī, plkst. 17.30.

6. aprīlis – 9. jūnijs

Izstāde Bezdarbības māktie ziloņi

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 1. st., Mūkusalas 3

Tiks atklāta laikmetīgās mākslas autora Kriša Salmaņa izstāde Bezdarbības māktie ziloņi. Izstādes izpētes procesā mākslinieks tikās ar visdažādākajiem bibliotēkas speciālistiem – indeksētājiem, mākslas krājuma glabātājiem, grāmatniecības vēsturniekiem un citiem. Guvis ieskatu tās attālākajās krātuvēs, mākslinieks bibliotēku rāda kā spoguļu labirintu, kurā ceļā uz mērķi apmeklētāju vada bibliotekāru izstrādātie meklēšanas rīki.

4. aprīlis – 21. septembris

Izstāde Ķermeņa dzeja. Aisedora Dunkane, Raimonds Dunkans un plastiskās dejas tradīcija Latvijā 20. gadsimta 20.–30. gados

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Elizabetes iela 57a, dz. 26

Izstādē eksponēti Aleksandras Beļcovas darbi no R. Sutas un A. Beļcovas muzeja krājuma, fotomateriāli no Rakstniecības un mūzikas muzeja kolekcijas, Raimonda Dunkana zīmējumi no Lietuvas Teātra, mūzikas un kino muzeja Viļņā, kā arī Cuguharu Fužitas pašportrets no privātkolekcijas Latvijā.

5. marts – 1. februāris, 2025

Venēcijas biennāles paviljons Galerijā Centrs

T/C Latvija, Galerija Centrs

Galerijā Centrs uz Rīdzenes ielas tiks atklāts Venēcijas biennāles 18. arhitektūras izstādei radītais paviljons - T/C Latvija (TCL). Izstādi Venēcijā sešu mēnešu laikā apmeklēja gandrīz 300 000 skatītāju, tā nokļuva daudzu pamanāmu profesionālo mediju ziņu slejās, un bija viena no šī gada visapspriestākajām nacionālajām ekspozīcijām.

1. marts – 1. augusts

LNB izstāde Paātrinājums

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 8. st., Mūkusalas 3

Atklāta izstāde Paātrinājums: latviešu grāmatniecības īsais ceļš no aizbildniecības līdz patstāvīgai nozarei 19. gadsimtā. Izstādes pamatideja – akcentēt grāmatas nozīmi latviešu rakstu kultūras saglabāšanā un attīstībā, iezīmējot Latvijas vēsturisko novadu grāmatniecības darbinieku lomu un ieguldījumu grāmatu un zināšanu izplatībā.

29. februāris – 1. septembris

Ieeja bez maksas

Edītes Pauls-Vīgneres izstāde Vecums rotaļājas

Ola Foundation, Ķīpsala, Ogļu iela 12A

Ola Foundation telpās būs skatāma tekstilmākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres izstāde, kurā līdzās viņas darbiem eksponētas arī dēla Paula Vīgnera asamblāžas. Edīte ir viena no spilgtākajām un atraktīvākajām Latvijas 20. gadsimta otrās puses mākslas ainas personībām, kuras kreativitāte, ekspresija, naratīvi, daudzslāņainība, vēriens un formālais novatorisms savu nospiedumu atstājis ne tikai tekstilmākslas žanriski strikti nospraustajās robežās (lai arī viņa cieši saistīta ar procesiem, kuru balsts bija 1961. gadā Latvijas Mākslas akadēmijā nodibinātā tekstilmākslas nodaļa, kas šo mediju Latvijas mākslas telpā padarīja par būtisku lielumu).

1. marts – 30. jūnijs

Izstāde Pēcnāves dzīve. Piemiņas prakses un muzejs

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Ukrainas neatkarības iela 1

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja pārdefinēšanas ietvaros būs skatāma izstāde Pēcnāves dzīve. Piemiņas prakses un muzejs. Tā tapusi, pārcilājot muzeja krātuvēs noglabātās vēstures liecības, kas – līdzīgi atmiņām – laika gaitā sākušas balēt un irt. Izraudzītā tēma saistīta ar paaudžu nomaiņu Latvijas muzejos. Tās pamatā ir pieļāvums, ka padomju okupācijas laikā dibinātiem vēstures muzejiem ir traumēta atmiņas funkcija vai arī tie kalpojuši gluži citam nolūkam – piemiņai kā ideoloģizētai godināšanas formai.

1. marts – 31. augusts

Izstāde par Kurzemes-Zemgales hercogisti un Lietuvas Dižkunigaitiju

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Brīvības bulvāris 32

skatāma pēdējā jaunā izstāde pagaidu telpās – Kurzemes un Zemgales hercogiste un Lietuvas dižkunigaitija (1561.–1795. g.). Tās sagatavošanā ar materiāliem piedalījušās 28 atmiņas institūcijas un privātpersonas no sešām valstīm – Lietuvas, Latvijas, Zviedrijas, Vācijas, Francijas un Ukrainas.

2. februāris – 31. maijs

Atjaunināta ekspozīcija (Ne)zūdošais mantojums

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļa, Zāģeru iela 7

Jaunās ekspozīcijas sadaļas uzmanības centrā ir reprezentatīvi priekšmeti, kas 1918.–1940. gadā apliecināja Latvijas valstiskumu, bet 20. gadsimta okupācijas varu maiņās tika pārvietoti, slēpti vai nodoti aizmirstībai.

25. novembris, 2023 – 1. augusts

Izstāde Ventspilnieces drēbju skapis 20. gs. 50.-80. gadi

Ventspils muzejs, Livonijas ordeņa pils, Jāņa iela 17

Tiks atklāta Ventspils muzeja krājuma un privātkolekciju izstāde ar vilinošu nosaukumu Ventspilnieces drēbju skapis 20. gs. 50.-80. gadi, kurā varēs iepazīt minētā laika liecības – gan tērpu un aksesuāru veidolā, gan šuvēju un viņu klientu atmiņu stāstos.

17. novembris, 2023 – 1. septembris

Izstāde Bilderlingshof-Bilderiņi-Bulduri

Bulduru Izstāžu nams, Muižas iela 6 Jūrmala

Izstāde iepazīstina gan ar zināmiem, gan ar līdz šim nezināmiem notikumiem, faktiem un attēliem, kas stāsta par Bulduriem. Izstādes autori nepretendē uz visaptverošu vēstures izklāstu, jo tā ir tikai sākums turpmākai Bulduru izpētei, lai plašākās telpās izveidotu pastāvīgu ekspozīciju. Joprojām trūkst informācijas un ir daudz neskaidrību un noslēpumu, kuri tāpat kā Bulduru monētu depozīts, kas apskatāms izstādē, nav līdz galam atminēti.

26. oktobris, 2023 – 30. decembris