Saistībā ar šo gadījumu policijā ir sākta administratīvā lietvedība pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa, proti, par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, aģentūrai LETA pastāstīja VP preses pārstāve Elīna Priedīte.
Administratīvo pārkāpumu kodekss iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu līdz 350 eiro.
Administratīvās lietvedības sākšana automātiski nenozīmē, ka personai tiks piemērots sods. Priedīte uzsvēra, ka policija vispirms noskaidros apstākļus un tikai tad pieņems lēmumu.
Jau ziņots, ka Saeimas deputāta Kaimiņa saslimšanas ar Covid-19 dēļ Slimību profilakses un kontroles cents (SPKC) izmeklēs visus parlamentāriešus un citus parlamenta darbiniekus. Tāpat cilvēkiem, kuri ir kontaktējušies ar Kaimiņu, turpmākās 14 dienas ir jāpavada pašizolācijā, sekojot līdzi savam veselības stāvoklim un nepieciešamības gadījumā vēršoties pēc mediķu palīdzības.
Ņemot vērā, ka Kaimiņš kontaktējies arī ar valdības pārstāvjiem un piedalījies koalīcijas partiju Sadarbības padomes sēdēs, pašizolēties nepieciešams arī valdības locekļiem, tostarp Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV).
Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) šorīt LTV Rīta panorāmā atkārtoti uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi, lai infekcijas pārnese nekļūst nekontrolējama un lai medicīnas darbinieki joprojām spēj izsekot inficēšanās avotiem, tāpēc nepatīkams esot Saeimas deputāta Kaimiņa gadījums, kurš maldinot par paša inficēšanās ar Covid-19 iespējamajiem apstākļiem. "Man šķiet nepieņemami, ka augsta amatpersona, kas lemj par ierobežojumiem sabiedrībai, pati tos pārkāpj," Kaimiņa rīcību komentēja ministre.
Tikmēr Kaimiņš sociālajā tīklā Facebook šodien norādījis, ka 1.martā atradies Viļņā, Lietuvā. Tobrīd Lietuva nebija jaunā koronavīrusa skartā teritorija.
6.martā deputāts sajuties slikti un viņš hospitalizēts Infektoloģijas slimnīcā. Tur, kā vēlāk izrādījies, viņam analīzes uz Covid-19 netika veiktas, un tika diagnosticēta strutaina angīna.
Pēc izrakstīšanas, viņš ievērojot ārstu norādījumus, ārstējies mājās ar izrakstīto antibiotiku kursu. 15.martā un 16.martā viņš ieradies darbā.
"Ja pat pieņem, ka Lietuvā varētu būt inficējies ar Covid-19 (to vairs nevar pārbaudīt), pēc visiem postulātiem 15.martā jau būtu beidzies 14 dienu inkubācijas periods. Kāpēc man netika veiktas analīzes uz Covid-19? Nejautājiet man, bet dakteriem un šoreiz arī ministrei," norāda deputāts.
18.marta vakarā viņš uzzinājis, ka personai, ar kuru esot kontaktējies, apstiprināts minētais koronavīruss. 19.martā deputāts mēģinājis sazvanīt attiecīgos dienestus, lai pieteiktos uz analīzēm. 20.marta rītā deputāts nodevis analīzes, un 21.martā viņam apstiprināts Covid-19.
Kaimiņš apgalvo, ka pēc rezultātu paziņošanas neesot bijis ārpus mājas, bet ievērojis karantīnu un sadarbojoties ar epidemiologiem.
"Atskatoties uz savu dzīves ritmu, pamatoti varu atzīt, ka kopš 17.marta neesmu aktīvi nekur piedalījies, un mans dzīves ritms atbilst pašizolācijas noteikumiem, lai arī 17.martā man vēl nebija informācijas, ka esmu bijis kontaktā ir inficētu personu, un tajā laikā mans pienākums bija tikai ievērot sociālu distancēšanos," norāda deputāts.
Valdības lēmums par ārkārtējo situāciju paredz, ka iedzīvotājiem ir jāveic īpaši epidemioloģiskās drošības pasākumi.
Personām, kuras ieradušās no ārvalstīm, 14 dienas jānodrošina pašizolācija dzīvesvietā. Šajā laikā nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām, publiskām un citām vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku. Šajā gadījumā cilvēks var iziet no mājas, bet nedrīkst kontaktēt ar citiem cilvēkiem tuvāk par diviem metriem.
Tāpat šīs personas nedrīkst pakļaut citas personas inficēšanās riskam, samazinot tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem.
Ja personai nav citu risinājumu, tad uzliekot sejas masku un ievērojot divu metru distanci starp veikala apmeklētājiem un darbiniekiem, veikalu drīkst apmeklēt laikā, kad veikalā ir vismazāk cilvēku, kā arī stingri jāievēro higiēna.
Valdības lēmums arī paredz, ka personām, kuras Slimību profilakses un kontroles centrs ir noteicis kā Covid-19 infekcijas slimības kontaktpersonas 14 dienas jānodrošina pašizolācija dzīvesvietā.
Savukārt personām, kurām laboratoriski apstiprināta Covid-19 diagnoze un kuru veselības stāvoklis pieļauj ārstēšanos mājās, jāatrodas stingrā izolācijā. Šajā laikā nedrīkst pamest dzīvesvietu un jābūt pieejamam saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām.
Viena tante teica,ka..
Jānis
Populistisks blēdis