Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

7. augusts

Švecova: Baltkrievijas sabiedrībai ir trīs varianti gaidāmajās vēlēšanās(3)

Svētdien, 9.augustā, notiks formālas valsts prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā. Īpaši uzsveru, ka notiks formālas vēlēšanas, nelietojot vēlēšanām kā tādām piestāvošo apzīmējumu "vispārējas, brīvas un demokrātiskās". Tāpēc, ka ir gandrīz skaidrs, ka amatu saglabās līdzšinējais valsts prezidents, jo priekšvēlēšanu cīņa vai kampaņa bija nevis sāncensība ar solījumiem jeb piedāvājumiem un idejām, bet tās vairāk līdzinājās mērķtiecīgai iespējamo alternatīvo kandidātu noņemšanai priekšvēlēšanu spēles laukuma. Respektīvi, Baltkrievijas sabiedrībai tika samazinātas līdz minimumam izvēles iespējas – atstājot tikai trīs variantus

TIEŠRAIDE: Junior Achievement Unlocked - Business Pitch 2020(1)

Junior Achievement Unlocked 2020 nometnes noslēgumā, jaunieši sanāks kopā, lai prezentētu un aizstāvētu attīstīto biznesa ideju projektus. Portāls Diena.lv piedāvā šodien, 7.augustā, plkst. 17.00 skatīties, kā jauniešiem veicies.

Āfrikas cūku mēri pirmo reizi konstatē Durbes un Jūrkalnes pagastos(1)

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ konstatējuši 17 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, tostarp ĀCM pirmo reizi konstatēts Durbes un Jūrkalnes pagastos, liecina PVD publiskotā informācija.

Melu tvertne: Nolaupa un saindē bērnus

Laiku pa laikam internetā parādās dažās viltus ziņas, kas vēsta par neticamiem šausmu stāstiem, piemēram, šokolādes konfektēs vai augļos ieslēptām žiletēm, ar bīstamām slimībām inficētiem dārzeņiem un par dīvainiem un nesaprotamiem noziegumiem. Šādas ziņas atražo dažādus, tā sauktos, urbānos mītus.

Jēkabpilī top multimediāla pilsētvides plakātu izstāde

Augusta nogalē Jēkabpils pilsētvidē ar devīzi Pārmaiņas norisināsies starptautisku plakātu izstāde Jēkabpils 35+0, kas būs veltījums Jēkabpils pilsētas 350. gadu jubilejai, informēja izstādes rīkotāji.

Krīze saasina problēmas © DIENA(19)

Jaunā koronavīrusa izraisītā globālā pandēmija skāra arī žurnālistus un redakcijas. Covid-19 izgaismoja dažas no Latvijas mediju telpas problēmām - žanru vienveidīgums, specializācijas trūkums žurnālistu vidū un neskaidras prasības no valsts, ko tad tā īsti vēlas sagaidīt par piešķirto naudu. ''Krīze saasina vājās un stiprās puses,'' portālam Diena.lv sacīja Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas zinātņu katedras profesors Ainārs Dimants.

Režisors Staņislavs Tokalovs sāk uzņemt spēlfilmu Mīlulis

No 4. augusta līdz 9. septembrim dažādās filmēšanas vietās Rīgā norisināsies filmas Mīlulis uzņemšana, tā ir režisora Staņislava Tokalova otrā pilnmetrāžas spēlfilma, kas ar Nacionālā Kino centra atbalstu top studijā Tasse Film, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Covid-19 dēļ Ķekavas velobraucienā sestdien atcelta Sporta distance

Saistībā ar konstatēto Covid-19 izplatību tieši profesionālo šosejas riteņbraucēju vidū no Murjāņu sporta ģimnāzijas un ņemot vērā Latvijas riteņbraukšanas federācijas un Slimības profilakses un kontroles centra ieteikumus, tika pieņemts atbildīgs lēmums atcelt Sporta distanci 8. augustā gaidāmajā Ķekavas velobraucienā. Pārējās trīs distances notiek bez izmaiņām un plānotajos laikos, informē rīkotāji.

Kā bads par modes lietu kļuva © DIENA(3)

Šoreiz mūsu redzeslokā nonācis kaut kas pavisam interesants: bads. Kurš gan būtu domājis, ka cilvēcei, kas pārtikas trūkuma dēļ apdraudēta bijusi ne reizi vien, badoties kļūs stilīgi.

Starp optimismu un bažām © DIENA(6)

Mūsu valsts ekonomikā ''negatīvo ziņu plūsmu sāk nomainīt pozitīvas ziņas, un arvien plašāks rādītāju loks apliecina, ka Latvijas ekonomika turpina atkopties no Covid-19 izraisītā šoka,'' visai optimistiski situāciju raksturo bankas Citadele ekonomists Mārtiņš Āboliņš.

NBA līderi Bucks nodrošina uzvaru Austrumu konferencē

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Milvoki Bucks, kas ceturtdien nodrošināja pirmo pozīciju Austrumu konferencē pirms izslēgšanas cīņām, lielākais izaicinājums ir Bucks komanda pati, ceturtdien teica vienības zvaigzne Jannis Adetokunbo.

Vienmēr kopā ar Marinu Rebeku © DIENA

Soprāna Marinas Rebekas un pianistes Lailas Holbergas koncerts Rundāles pilī atvēra durvis uz citu realitāti – tajā valdīja dziļi personiskas kamermūzikas gaisotne, bet netika zaudēts nekas no operas vēriena.

Igaunijā 10 jauni inficēšanās ar koronavīrusu gadījumi; Lietuvā - 23(1)

Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 10 cilvēkiem, piektdien paziņoja Igaunijas Veselības departaments. Tikmēr Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 23 cilvēkiem, piektdien paziņojusi Veselības ministrija.

Jaunais LHF ģenerālsekretārs - Normunds Blome

Latvijas Handbola federācijas (LHF) biedru ārkārtas sapulcē par jauno organizācijas ģenerālsekretāru tika apstiprināts līdzšinējais viceprezidents Normunds Blome, vēsta LHF.

Noslēdzies Diena.lv konkurss par biļetēm uz laikmetīgā cirka izrādi Envà

No 15. līdz 20. augustam norisināsies Laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls Re Rīga!. Festivāls piedāvās izrādes Rīgas cirkā un tā apkaimē, K. K. fon Stricka villā, bet Rīgas svētku ietvaros arī Dzegužkalnā. Portāls Diena.lv aicināja piedalīties konkursā, kurā starp pareizo atbilžu autoriem izspēlējām divus ielūgumu komplektus uz laikmetīgā cirka izrādi Envà. Esam noskaidrojuši uzvarētājus!

Naktī uz piektdienu izcēlušies divi paaugstinātas bīstamības ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6. augusta plkst. 06.30 līdz 7. augusta plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 57 izsaukumu – 26 uz ugunsgrēku, tai skaitā viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi. Naktī uz piektdienu glābēji steigušies uz diviem paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkiem.

Kalendārs

Augusts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6