Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

4. augusts

TIEŠRAIDE: Junior Achievement Unlocked 2020. Saruna ar Mārīti Aleksandru Silavu

Trīs vakarus portāls Diena.lv piedāvā skatīties tiešraidē sarunas par būtisko - biznesu, politiku, sabiedriskām norisēm. Baņkiere bez Zeltītes kroņa, kura apvieno sapņotājus ar darītājiem - Mārīte Aleksandra Silava, Swedbank jaunuzņēmumu attiecību vadītāja šodien, 4.augustā, plkst.19.00 aicina pievienoties sarunā ar jaunatni par izaugsmi, izdegšanu un sevis realizēšanu.

Mākslas muzejā Rīgas birža apskatāma viena mākslas priekšmeta izstāde

No 11. augusta Mākslas muzejā Rīgas birža izstāžu cikla Āzijas mākslas stāsti ietvaros būs apskatāma viena mākslas priekšmeta izstāde. Japānas okimono figūra Rakan slēpj sevī stāstu gan par Budas mācekļiem, gan Japānas un Rietumu pasaules mijiedarbību, gan latviešu mākslinieku interesi par Āzijas mākslu.

Izveseļojušies visi SAC Mārsnēni Covid-19 inficētie(1)

Priekuļu novadā, kur maija beigās Covid-19 uzliesmojumā sociālās aprūpes centrā Mārsnēni tika konstatēti 47 inficētie, izveseļojušies visi ar jauno koronavīrusu sasirgušie, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Rīgas Dinamo vārtus sargās krievu hokejistu duets

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas Dinamo otrdien sastāvu papildinājusi ar divkārtējo Gagarina kausa ieguvēju vārtsargu Staņislavu Gaļimovu un kanādiešu uzbrucēju Zeku Mičelu, vēsta klubs.

Tiguļkalnā, augusta zvaigznēs © DIENA(1)

Mūzikas un dzīves kalendāra ritms šķiet sajucis, jo nevis vasaras sākumā, kā tas bijis līdz šim, bet 8. augustā (plkst. 20) norisināsies ikgadējais brīvdabas koncerts Tiguļkalns.

Derīgo izrakteņu ekoloģiskais lāsts © DIENA(7)

Tikai pēc iespaidīgas ekoloģiskās katastrofas Arktikā Krievijas varas iestādes beidzot pievērsušas uzmanību faktam, ka viens no valsts lielākajiem derīgo izrakteņu ieguves koncerniem Nornikeļ (līdz 2016. gadam koncerns dēvējās par Noriļskij nikeļNoriļskas niķeli) sistēmiski un vērienīgi ignorē vides aizsardzības prasības.

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies 17 cilvēki; Igaunijā 11

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 17 cilvēkiem, otrdien paziņojusi Veselības ministrija. Tikmēr Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās atklāta 11 cilvēkiem, liecina Igaunijas Veselības departamenta apkopotie dati.

Visvairāk studētgribētāju LU © DIENA(1)

Vakar beidzās jauno studentu pieteikšanās vairākās augstskolās. Tiesa, liela daļa ik gadu rīko arī papildu uzņemšanu, lai aizpildītu brīvās budžeta vietas. Vienotā elektroniskā pieteikšanās e-pakalpojumu portāla Latvija.lv, kurā tiek apkopoti 12 augstskolu dati, statistika pulksten 17.00 rādīja, ka kopumā saņemti 10 272 studiju pieteikumi, no kuriem 9104 (88,63%) ir apstiprināti.

Dienas infografika: Kultūras ministri © DIENA

Kultūras joma Latvijā ir viens no stūrakmeņiem, kas palīdzēja pārciest padomju okupāciju un lielā mērā saglabāt latvisko dzīvesziņu, protams, par to maksājot morālu cenu - sniedzot arī savu nodevu okupācijas režīma ideoloģijai. Taču neizprotamu iemeslu dēļ 30 atjaunotās Latvijas gados kultūra aizvien ir pabērna lomā - ar mūžīgu naudas deficītu, taču kultūras ļaužu izteiktu spēju un vēlmi spītēt grūtībām un turpināt priecēt sabiedrības alkas pēc skaistā. Vai un kā ar kultūras sekmēšanu veicies politiķiem - parāda zemāk redzamie dati.

Izvēle jāizdara ļoti uzmanīgi © DIENA(3)

Publiskajā telpā šonedēļ asas diskusijas izraisījās starp plānoto mājdzemdību atbalstītājiem un to pretiniekiem. Šādas debates sākās pēc tam, kad Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Roberts Fūrmanis mikroblogošanas vietnē Twitter paziņoja par kādu pagājušajā nedēļā mājdzemdībās notikušu traģēdiju, kurās mirusi jauna sieviete.

Stiprāka nekā pirms krīzes. Intervija ar Latvijas labāko sportisti Anastasiju Sevastovu © DIENA

Traumu un motivācijas trūkuma dēļ karjeru beidzot 2013. gadā, Anastasija Sevastova nedomāja, ka kādreiz vēl atgriezīsies profesionālajā tenisā, tomēr satika dzīvesdraugu un atgriezās, lai kļūtu vēl daudz labāka. Viņa bijusi pussoļa attālumā no pasaules ranga desmitnieka, spēlējusi US Open pusfinālā un iepriekšējos divos gados nosaukta par Latvijas labāko sportisti. Pašlaik Sevastova nevar sagaidīt, kad atsāksies sezona, kam plānots notikt jau šomēnes, un uzskata, ka ir spēcīgāka nekā brīdī, kad vīruss visu apturēja.

Augustā gaidāms caurmērā saulains un silts laiks

Šis mēnesis Eiropas lielākajā daļā, tai skaitā Latvijā, gaidāms saulaināks, sausāks un siltāks par augusta normu, liecina Eiropas Komisijas Kopīgā pētniecības centra publicētās prognozes.

Kalendārs

Augusts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6