Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +23 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 21. jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa

14. maijs, 2023

Čehijas un Zviedrijas hokejistiem pārliecinošas uzvaras

Čehijas vīriešu hokeja izlase svētdien pasaules čempionāta mačā Rīgā tika pie pārliecinošas uzvaras, kamēr Zviedrijas valstsvienība Tamperē izcīnīja panākumu, nosargājot savus vārtus neieņemtus.

Parunā ar sievietēm! © DIENA

Klīniskā psiholoģe Marija Ābeltiņa par Jēkabpils traģēdijas tipiskumu, par to, cik daudz sabiedrība uzzina par vardarbību ģimenē, un par to, vai iespējams vienoties par laimi.

Orbitālās stacijas Skylab neizmantotais potenciāls

Pirms 50 gadiem Zemes orbītā tika nogādāta ASV pirmā kosmiskā stacija Skylab. Tā gan īsti neattaisnoja uz sevi liktās cerības, jo orbitālās stacijas ekspluatācija tika pārtraukta jau pēc nepilna gada, kad no tās atgriezās trešās misijas dalībnieki.

Klāt rabarberu laiks © DIENA

Maijā, kad rabarberi vissulīgākie un kraukšķīgākie, tie jācep kūkās, plātsmaizēs un sacepumos.

Gaujienas pils lepnums un kreņķis © DIENA

Latvijā ir vieta, kur ir īstais Eiropas centrs. Tā nav ne Rīga, ne kāda cita pilsēta, bet gan Gaujiena. To kartē izmērījis dzejnieks Ojārs Vācietis, kura vidusskolas gadi pagāja Gaujienas pilī. Gan viņam, gan komponistam Jāzepam Vītolam (abiem šogad svinam nozīmīgas jubilejas) Gaujiena bija īpaša vieta: viens to nodēvēja par laba ceļa sākumu, otrs – par paradīzes stūrīti.

Jauni kandidāti Valsts prezidenta amatam nav pieteikti

Sestdien pusnaktī noslēdzoties kandidātu pieteikšanas termiņam, jauni pretendenti uz Valsts prezidenta amatu nav pieteikti un vēlēšanās maija izskaņā uz augsto amatu kandidēs trīs partiju virzītie pārstāvji.

Turcijas Rubikona © DIENA

Turcijā 14. maijā paredzētajām Valsts prezidenta un parlamenta vēlēšanām jau pievērsta visas pasaules uzmanība, jo no to iznākuma lielā mērā būs atkarīgs arī Ankaras turpmākais ģeopolitiskais kurss. Galvenie pretendenti uz prezidenta amatu ir jau 20 gadu pie varas esošais valsts līderis Redžeps Tajips Erdogans un apvienotās opozīcijas (sešu partiju izveidotās Tautas alianses) kandidāts un Ataturka savulaik dibinātās Republikāņu tautas partijas pārstāvis Kemals Kiličdaroglu. Abu izredzes tiek vērtētas līdzīgi .

Kalendārs

Maijs, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11