Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Otrdiena, 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

16. jūnijs

Šauļu dabas skaistuma maģija

Meklējat iedvesmu? Jūsu acis ilgojas pēc zaļa fona? Varbūt vienkārši esat noguruši no ātras dzīves tempa un gribat mieru ar romantikas pieskaņu? Tad jums nepieciešama daba! Šauļos tās ir tik daudz: dārzi, parki, skvēri, krastmalas... Pastaigājoties, lasot grāmatu vai, pētot debesīs peldošos mākoņus, izbaudīsiet brīnišķīgas ainavas un lēnus mirkļus.

Ar ģimeni uz Šauļiem - interesantākās apmeklēšanas vietas

Šauļi – Saules pilsēta. Tajā daudz smieklu, interesantu lietu, saldumu un prieka! Atbrauciet pie mums un pārliecinieties paši! Daudz apskates objektu un izklaižu gan telpās, gan laukā: savdabīgi muzeji, unikāli mākslas objekti, saldumu upes, maģiski dabas stūrīši, rotaļlaukumi... Gan mazos, gan lielos Šauļos gaida labas emocijas un interesanta pieredze.

Zilā gaisma tomēr netraucē © DIENA

Lasot ieteikumus miega uzlabošanai, nevar nepamanīt aicinājumu kādu stundu pirms naktsmiera neraudzīties viedierīču ekrānā. Tomēr jauns pētījums liek apšaubīt šo rekomendāciju – austrāliešu zinātnieks pavēstījis, ka viņam nav izdevies iegūt neapgāžamus pierādījumus pieņēmumam, ka zilā gaisma no ekrāna apgrūtinātu iemigšanu.

Olimpiskā gara akadēmija © DIENA

Kaut arī mūsdienās olimpiskā kustība arvien biežāk iekļūst skandālos, tā joprojām iedvesmo bērnus, kuri sapņo kādreiz nokļūt šajā prestižajā sporta forumā vai arī gluži vienkārši jūt līdzi saviem elkiem. Šogad pavasarī 35. jubileju atzīmēja biedrība Latvijas Olimpiskā akadēmija (LOA), kas veic olimpiskās kustības un olimpisma izpētes darbus, kā arī veicina olimpisko izglītību Latvijā, rūpējoties par olimpisko ideālu popularizēšanu.

Vētra un bezvējš ES vēlēšanās © DIENA

Dažā citā Eiropas Savienības (ES) valstī nosaukti pat par "politisku zemestrīci", Latvijā EP vēlēšanu rezultāti lielus pārsteigumus nenesa, tomēr gluži bez tiem arī neiztika. SestDiena to izvērtējumu lūdza Latvijas Universitātes profesoram, LU Sociālo zinātņu fakultātes dekānam Jānim Ikstenam.

Seska ekipāžai sestā vieta ERC posmā Zviedrijā

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis sestdien Zviedrijā sestajā vietā noslēdza Eiropas rallija čempionāta (ERC) sezonas trešo posmu - Skandināvijas ralliju.

Stabilitātes periods ir cauri © DIENA

2024. gads kļuva par pirmo vēsturē, kad Formulas 1 pilotu sastāvs palika nemainīgs – tie paši 20 braucēji, kuri pabeidza iepriekšējās sezonas Abū Dabī posmu, pēc pāris mēnešiem tajās pašās desmit komandās stājās uz starta Bahreinā pirmajā šīs sezonas etapā. Sezona ir pamazām iešūpojusies un izskatās, ka šis stabilitātes periods beigsies ar kārtīgiem jurģiem – daudzi piloti aiz mīļa prāta vai piespiedu kārtā meklē jaunas mājvietas. Turklāt jau šobrīd varam droši prognozēt, ka visi esošie braucēji sev vietu starp 20 pasaules elitārajiem pilotiem neatradīs un viņiem nāksies likt punktu Formulas 1 karjerai. Kuri ir tie, kas cīnās par savas F1 karjeras turpināšanu, kuri jau ir nolemti un kuri varētu nomainīt aizejošos?

Māksla un raganas © DIENA

No smalkas tējas dzeršanas un mākslas galerijām līdz slavenajām Salemas raganām un dārgiem suvenīriem – to visu var atrast Bostonā un tās apkārtnē, kur kontrasti sastopami ik uz soļa. Un, ja pameklē, tad arī latviešu pēdas pamanāmas.

Tagad Lučija, pēc tam Violeta © DIENA

Jaunā dziedātāja Brigita Čirkše (26) par to, kāpēc ar darbu grib vēl pagaidīt, kāpēc ir patīkami dziedāt lauku kultūras namos, un arī par to, kāpēc svarīgi nebaidīties no skandāliem un atklāti runāt.

Pirmie amerikāņu kalniņi © DIENA

Pirms 140 gadiem Ņujorkā tika uzbūvēta pirmā atrakcija, kas mūspusē zināma kā amerikāņu kalniņi, kaut gan aizvien biežāk tiek lietots arī anglicisms rollerkosters. XIX gadsimta nogalē brauciens tajā gan ne tuvu nebija tik nervus kutinošs un biedējošs kā mūsdienās.

Kalendārs

Jūnijs, 2024
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7