Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +24 °C
Skaidrs
Otrdiena, 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

19. februāris, 2023

Irāna un reģionālās kaislības © DIENA

Turcijā un Sīrijā piedzīvotās postošās zemestrīces, kā arī Ķīnas aerostata ceļojums pa ASV debesīm gandrīz pilnībā aizēnojis pēdējo nedēļu notikumus Irānā. Taču dramatiska diplomātisko attiecību pasliktināšanās starp Teherānu un Baku, sarežģītās attiecības ar Izraēlu, tostarp mēģinājumi uzbrukt Irānas militārās rūpniecības objektiem ar bezpilota lidaparātiem, kā arī Irānas iekšpolitiskā nestabilitāte ietekmē gan reģionālo, gan globālo ģeopolitisko situāciju.

VIDEO: Latviešu mūziķu radīta dziesma triumfē Lietuvas Eirovīzijas atlasē

Sestdien, 18. februārī, Lietuvā norisinājās nacionālā dziesmu atlase, kurā tika izvēlēta kompozīcija, kas kaimiņzemi pārstāvēs 67. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Liverpūlē šī gada maijā. Uzvarēja Monikas Linkytes izpildītā dziesma Stay, ko radījuši latviešu mūziķi – Krists Indrišonoks (Chris Noah) un Jānis Jačmenkins (JJ LUSH), informē biedrība Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/ Latvijas Mūzikas eksports.

Aparjode otrajā braucienā nenosargā uzvaru Sanktmoricā; Bērziņa ceturtā

Latvijas kamaniņu braucēja Kendija Aparjode svētdien Sanktmoricā bija ātrākā Pasaules kausa (PK) astotā posma pirmajā braucienā, bet otrajā nenosargāja uzvaru summā un samierinājās ar septīto vietu, kamēr Sigita Bērziņa un Elīna Ieva Vītola bija ceturtajā un piektajā pozīcijā.

Iegūta seno ēģiptiešu balzamēšanas recepte © DIENA

Seno ēģiptiešu balzamēšanas prasmes patiesi ir apbrīnas vērtas, jo mumificēto valdnieku mirstīgās atliekas saglabājušās tūkstošgadēm ilgi. Beidzot zinātnieki noskaidrojuši, no kā veidots laika pārbaudi izturējušais maisījums.

Komunisma rēgs sāk klīst pa Eiropu © DIENA

Pirms 175 gadiem Londonā tika publicēts Kārļa Marksa un Frīdriha Engelsa sacerētais Komunistiskās partijas manifests – politisks pamflets ar apgalvojumu, ka visa pasaules vēsture ir nebeidzama šķiru cīņa, kas neizbēgami noslēgsies ar proletariāta uzvaru.

Sotnieks liek punktu karjerai Latvijas izlasē

Latvijas aizsargs Kristaps Sotnieks noslēdzis savu karjeru Latvijas valstsvienības rindās, taču turpinās spēlēt klubā, portālam Sportacentrs.com pavēstīja pats hokejists.

Vai vienlīdzība ir arī taisnīgums? © DIENA

Jau vairākus gadus viens no kutelīgākajām jautājumiem, kas allaž aktualizējas gada beigās, ir valsts piešķirtās naudas balvas (prēmijas) par sasniegumiem sportā. Pēc veiktās prēmiju apmēra pielīdzināšanas pēdējos gados lielākās summas saņēmuši nedzirdīgo un paraolimpiskā sporta pārstāvji, raisot lielas debates, vai viņi par līdzīgiem sasniegumiem patiešām ir pelnījuši tikpat daudz kā "parastie" sportisti. Pastāv divu viedokļu virzieni – vieni uzskata, ka cilvēkiem ar veselības problēmām jau tā dzīve nav viegla, tāpēc viņiem noteikti pienākas identisks apbalvojums, bet otri domā, ka paraolimpiskais un nedzirdīgo sports un tā panākumi konkurences un sportisko rezultātu dēļ ir otršķirīgi, tāpēc arī prēmijām jābūt mazākām. Jau sākts darbs pie jaunas prēmēšanas sistēmas izstrādes, tomēr līdz tās pilnīgai ieviešanai var paiet vairāk nekā gads.

Digitālās drošības kaujas lauks © DIENA

Kibernoziedznieki kļūst arvien radošāki un bīstamāki, taču tieši tāpat meistarībā aug arī tie, kas pret viņiem cīnās. Tā ir nemitīga sacensība – kura puse ātrāk izdomās kaut ko jaunu, lai uzbruktu vai aizstāvētos.

Kalendārs

Februāris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12