Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Otrdiena, 28. maijs
Vilhelms, Vilis

11. decembris, 2023

17. decembrī Rimi Olimpiskajā centrā gaidāmi Sportiskie Ziemassvētki

Šī gada 17. decembrī aktīvā dzīves veida piekritējiem tiks piedāvāta brīnišķīga iespēja ar vairākām sportiskām un izklaides aktivitātēm pozitīvā gaisotnē pavadīt brīvdienu, jo Rimi Olimpiskajā centrā Rīgā, Grostonas ielā 6b, notiks aktīvās atpūtas pasākums Sportiskie Ziemassvētki.

Topošie džeza mūziķi saspēlēsies ar Andri Buiķi un Paulu Saiju

Ceturtdien, 14. decembrī, plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē izskanēs koncertcikla Saspēles trešais koncerts, kurā apvienotais mūzikas audzēkņu bigbends Dāvja Jurkas vadībā uzstāsies saspēlē ar komponistu, bundzinieku Andri Buiķi un dziedātāju, JVLMA studenti Paulu Saiju.

FOTO: Rīgas ostā ziemas kruīzā piestājis kuģis Viking Cinderella

11.decembrī ostā piestājis 12 klāju pasažieru kuģis Viking Cinderella, kas kompānijas Viking Line organizēto ziemas kruīzu Stokholma-Rīga-Stokholma ietvaros uz Rīgu atvedis 1122 tūristus no Skandināvijas, visvairāk no Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Dānijas, bet arī no Vācijas, Polijas, Lielbritānijas un citām valstīm. Šomēnes Rīgas ostā ir pieteikti divi Viking Cinderella apmeklējumi, otrais gaidāms pēc nedēļas, 18.decembrī.

Dombrovskis atzīst iespēju kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis (JV) domā par iespēju kandidēt Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, taču gala lēmums vēl nav pieņemts, pirmdien preses konferencē pēc tikšanās ar savu partijas biedri, Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV) atzīmēja politiķis.

Vaska fonda labdarības koncertā muzicēs Elīna un Vestards Šimkus

Trešdien, 27.decembrī, plkst. 19 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Saulcerītes zālē notiks Vaska fonda rīkotais tradicionālais latviešu kamermūzikas labdarības koncerts Gaismas nākšana, kurā piedalīsies operdziedātāja Elīna Šimkus un pianists Vestards Šimkus, informēja koncerta rīkotāji.

Mieriņa: Nav pieļaujama Krievijas graudu importa turpināšanās uz Eiropas Savienību

Nav pieļaujama Krievijas graudu importa turpināšanās uz Eiropas Savienību (ES), tāpēc tiks turpināts strādāt pie šāda aizlieguma noteikšanas ES līmenī, šodien kopīgajā preses konferencē ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja vietniecei Olenu Kondratjuku pauda Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS).

ES partneri mudina Ungāriju nebloķēt palīdzību Ukrainai

Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels un vairāku dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien mudinājuši stiprināt atbalstu Ukrainai, kā arī aicinājuši Ungāriju nebloķēt palīdzību Kijivai.

FDP uzstāj, ka paliks Šolca valdībā

Vairāki Vācijas liberālās Brīvo demokrātu partijas (FDP) līderi atkārtoti paziņojuši, ka partija negrasās pamest kanclera Olafa Šolca vadīto koalīciju.

Igaunijas filharmoniskais kamerkoris Liepājā uzstāsies ar Perta un Tormisa programmu

Britu žurnāls BBC Music Magazine Igaunijas filharmonisko kamerkori ierindojis starp pasaules desmit ievērojamākajiem koriem. Sestdien, 13. janvārī, plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars šis izcilais dziedātāju sastāvs kora dibinātāja Tenu Kaljustes vadībā klausītājus iepazīstinās ar igauņu mūzikas dižgaru – Arvo Perta un Veljo Tormisa – daiļradi, sakrālo un folklorisko pasauli.

Signes Baumanes filma Mans laulību projekts iekļūst Oskara pretendentu sarakstā

Režisores un mākslinieces Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filmas Mans laulību projekts starptautiskā izrādīšana sasniegusi Latvijas filmai vēl nebijušu mērogu – to savās programmās iekļāvuši vairāk nekā 100 festivāli visā pasaulē, filma jau apceļojusi vairāku Eiropas valstu kinoteātrus, bet kopš oktobra sākuma nonākusi uz ASV un Kanādas kinoekrāniem. Savukārt 7. decembrī ASV Kinoakadēmija publiskoja 33 filmu sarakstu, kas pretendē uz Oskara balvas nominācijām pilnmetrāžas animācijas filmu kategorijā, un starp tām atrodama arī filma Mans laulību projekts, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Summer Sound 2024 izziņo pirmos māksliniekus

Lielākais festivāls Baltijā - Summer Sound, noslēdzot veiksmīgi aizritējušo gadu un gatavojoties karstajai ballīšu sezonai, izziņo pirmos festivāla Summer Sound 2024 māksliniekus.

Melnis: Enerģētiskā neatkarība ir steidzama nepieciešamība

Enerģētiskā neatkarība ir steidzama nepieciešamība, pirmdien Pasaules Enerģijas padomes (PEP) Latvijas Nacionālās komitejas rīkotās enerģētikas konferences Energy Trilemma - the Backbone for Energy Transition. Baltic Sea region focus atklāšanas uzrunā sacīja Latvijas klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis (ZZS).

Dronu piloti lidojumus varēs pieteikt arī gaisa kuģu jeb dronu pārvaldības un uzraudzības sistēmas mobilajā lietotnē

Līdz ar bezpilota gaisa kuģu jeb dronu pārvaldības un uzraudzības sistēmas informācijas sistēmas darbības sākumu dronu lietotājiem būs uzlabota pakalpojumu saņemšana valsts aģentūrā “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA), kā arī ērtāks lidojumu pieteikšanas un saskaņošanas process, savukārt kontrolējošām iestādēm – plašākas monitoringa iespējas. Dronu pārvaldības un uzraudzības sistēmas infrastruktūras izveidi īstenojis informācijas tehnoloģiju uzņēmums SIA “ZZ Dats” – to ērti varēs lietot arī mobilajā lietotnē.

Eksperts: CO2 izmešu apjomu iespējams samazināt tikai ar nodokļu palīdzību

Vai Latvija ir gatava kļūt zaļāka un videi draudzīgāka? Tas ir jautājums, kas, cerams, nodarbina daudzus valsts iestāžu darbiniekus, citādi paredzamas ievērojamas soda naudas. Risinājumi, kurus iespējams samērā operatīvi, ir vairāki, kuru rezultātā ne tikai autovadītāji tiktu motivēti iegādāties ekonomiskākas un ar mazākiem dzinējiem aprīkotas automašīnas, bet arī ienestu papildu līdzekļus valsts budžetā.

VCA vairāk nekā par trešdaļu pieaudzis pieprasījums pēc neirologa konsultācijām

Pieprasījums pēc neirologa konsultācijas Veselības centru apvienībā (VCA) šogad pieaudzis vairāk nekā par trešdaļu – vidēji par 34%. VCA neirologi, aprūpējot vairāk nekā 13 tūkstošus pacientu, 2023. gada 11 mēnešos snieguši valsts finansētas aprūpes pakalpojumu par 40% vairāk nekā šādā periodā gadu iepriekš*. Savukārt neirologu maksas konsultācijas un manipulācijas saņēmuši vairāk nekā 9 tūkstoši pacientu, un tas ir par 28% vairāk, salīdzinot ar gadu iepriekš. Katram trešajam no aprūpi saņēmušajiem ir konstatēta diagnoze, kas saistīta ar skeleta, muskuļu un saistaudu slimībām.

Vingrošanas dzimšana Latvijā © DIENA

Vingrošana jeb ģimnastika Latvijā ienāca XIX gadsimta 20. un 30. gados. Viens no pirmajiem vingrošanas iedvesmotājiem bija jelgavnieks Aleksandrs Vahmuts (1805–1880), kurš 1831. gadā, kad pasaule no jauna atklāja Olimpu, visai negaidīti vāczemē iepazinās ar vācu vingrošanas tēva Fridriha Ludviga Jāna (1778–1852) radīto grandiozo kustību. Atgriezies Jelgavā, viņš atteicās no tiesībnieka amata, lai sevi pilnībā veltītu ģimnastikas mākslai un drīz vien pēc Jāna parauga izveidoja vingrošanas iestādi, klāt pievienojot arī dejas stundas. Simts gadu vēlāk pirmās brīvvalsts laikā viens no vadošajiem Latvijas meistariem bija Leopolds Sukki, kurš strauji pacēla vingrošanas latiņas līmeni.

Dienvidkorejā avarējis amerikāņu F-16

Dienvidkorejā pirmdien mācību lidojuma gaitā avarējis ASV reaktīvais iznīcinātājs F-16, pavēstīja Savienoto Valstu armija, norādot, ka avarējušās lidmašīnas pilots izglābts.

Kalendārs

Decembris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7