Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Aspazija

Aspazija vecāka nepaliek

Dzejniece, dramaturģe un cīnītāja par sieviešu tiesībām tikusi saukta arī par XIX gadsimta 90. gadu "nācijas pirmo sievieti". Šobrīd interese par viņu sabiedrībā aug.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca uzsāk kinolektoriju ciklu

Šajā rudenī Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (Jūrmala, Jāņa Pliekšāna iela 5/7) piecos kinolektorijos kopā ar kino zinātnieku Agri Redoviču un aktieriem apmeklētāji aicināti skatīties dokumentālā inscenējuma žanra aizsācēja Latvijā, režisora un operatora Rodrigo Rikarda (1941–2014) filmas par Raini un Aspaziju, informēja Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste Astra Kacena.

Atsevišķā izdevumā klajā nākusi Aspazijas poēma Saules dēls

Izdevniecībā Dienas grāmata klajā nācis Aspazijas poēmas Saules dēls pirmizdevums atsevišķā grāmatā ar literatūrzinātnieka Jāņa Zālīša priekšvārdu un mākslas zinātnieces Ingrīdas Burānes pēcvārdu, informēja izdevniecībā.

Izsludināts metu konkurss par Teātra laukuma atjaunošanu un Aspazijas pieminekļa izveidi

Lai iegūtu pārdomātus, ainaviski, pilsētbūvnieciski un mākslinieciski augstvērtīgus metus Teātra laukumam un Aspazijas piemineklim Rīgā, kā arī izvēlētos konkursa uzvarētāju tālākajai meta īstenošanai, 28. februārī izsludināts metu konkurss par Aspazijas pieminekli Teātra laukumā, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide