Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Brazīlija

Brazīlija Covid-19 dēļ nonākusi humānā katastrofā

Brazīlijas neveiksmīgā reakcija uz Covid-19 krīzi novedusi valsti līdz humānai katastrofai, ceturtdien brīdināja starptautiskā mediķu organizācija Medecins Sans Frontieres (MSF; Ārsti bez robežām), kritizējot prezidenta Žaira Bolsonaru valdību, ka tā veselības krīzi padarījusi vēl smagāku.

Mirušo rekordi nemaina Brazīlijas prezidenta nostāju pret karantīnu

Amatpersonas Brazīlijas visvairāk apdzīvotajā štatā – Sanpaulu – aicinājušas jauno veselības ministru Marsulo Keirogu, kurš amatā stājās trešdien, apsvērt nacionāla karantīnas režīma ieviešanu valstī, jo ar Covid-19 mirušo skaits turpina strauji pieaugt, vēsta BBC. Otrdien Brazīlija paziņoja, ka pēdējā diennaktī reģistrēts 2841 ar Covid-19 mirušais, kas ir līdz šim lielākais valstī ar Covid-19 mirušo skaits diennaktī, un 83 926 jauni inficēšanās ar koronavīrusu gadījumi.

Lietus mežus apdraud alkatība un vienaldzība

Neskatoties uz zinātnieku un mediķu brīdinājumiem, ka lietus mežu izciršana var ne tikai novest pie katastrofālām sekām planētai, bet arī netieši izraisīt jaunas, vēl bīstamākas pandēmijas, pērn Amazones mežu teritorija turpināja sarukt rekordstraujā tempā – izcirsti 60 miljoni hektāru.

Brazīlijas prezidents atzīst, ka valsts ir izputējusi

Ņemot vērā, ka valsts subsīdijas nabadzības apkarošanai ir beigušās, Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru trešdien atzina, ka valsts ir izputināta un ka viņš šajā lietā neko nevar darīt, vienlaikus vainojot presi, ka tā uzkurinājusi koronavīrusa krīzi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide