Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +8 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 6. aprīlis
Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Daba

Dabai jāļauj būt dabai

Ar vidējo ātrumu no viena līdz diviem metriem gadā atkāpjas Latvijas skaistie jūras stāvkrasti. Viens no tiem – Labragā netālu no Jūrkalnes – šoziem piedzīvojis vislielāko nobrukumu pēdējo vismaz 20 gadu laikā. Nenoliedzami, klimata radītās pārmaiņas arvien straujāk ietekmē krasta eroziju un veicina teritoriju applūšanu. Tāda ir daba. Vai cilvēka spēkos ir to mainīt? Un vai tas vispār ir vajadzīgs?

VIDEO: Tapušas trīs izglītojošas animācijas īsfilmas par Latvijas dabu

Lai aizraujošā un atraktīvā veidā aicinātu aizdomāties par Latvijas dabas saglabāšanu un ar to saistītajiem izaicinājumiem, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sadarbībā ar filmu studiju Animācijas brigāde ir radījusi trīs izglītojošas leļļu īsfilmas, informē DAP.

Špikot no dabas. Saruna ar Zaļās klases vadītāju Lauru Slišāni

"Spējas pazīt dabu ir handikaps turpmākajā dzīvē," ir pārliecināta SIA Rīgas meži vides izglītības projekta Zaļā klase vadītāja Laura Slišāne. Paplašināt bērnu redzesloku, kaut nedaudz sagatavot dzīvei un darbam, iedvesmot ar savu piemēru – tā ir Lauras un viņas kolēģu ikdiena, organizējot mācību ekskursijas Ogres pusē.

Ar putniem Mazais brīnums

Mazais brīnums, šķiļoties pirmajiem cāļiem, nopietna pētniecība un satikšanās prieks starp putniem un cilvēkiem aiz ekrāna. Vebkameras pie ligzdām nu jau labu laiku Latvijā ļauj sekot līdzi vairākām putnu sugām, netraucējot to ikdienu. Interesentu skaits aug, sasniedzis jau miljonus, un ar mūsu putnu vērojumiem aizrāvušies arī cilvēki citviet pasaulē.

Mini zoodārzs Pie tēvoča Garika mainījis adresi un ieguvis jaunu elpu

Pirms vairākiem gadiem viesojos Jelgavas novada Glūdas pagasta dārziņu kooperatīvā Viesturciems iekārtotajā mini zoodārzā Pie tēvoča Garika, kur tikai 600 m2 platībā aizrautīgie kolekcionāri Garijs Burņeckis un Viktorija Zaiceva bija savākuši miniatūru dzīvnieku un putnu kolekciju. Abu lielais sapnis bija kādreiz nopirkt lauku saimniecību un vērst kolekciju plašumā. Kā zināms - vajag tikai sadoties rokās un kaut ko ļoti, ļoti vēlēties.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide