Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

Dzintra Geka

Klajā nākusi Dzintras Gekas grāmata Mātes Sibīrijā

Fonds Sibīrijas bērni izdevis jaunu grāmatu Mātes Sibīrijā. Grāmatā apkopotas intervijas ar 1941. gada 14. jūnijā izsūtītajām mātēm un viņu bērniem, apkopoti interviju fragmenti no 1941. gada 14. jūnijā izsūtīto bērnu atmiņu stāstiem.

Režisore Dzintra Geka par Ilmāru Blumbergu un "bandīta meitas" likteni

Droši jūtos tikai tad, kad mugura ir pret sienu, – pirms sarunas izvēloties vietas pie galda, atklāj kinorežisore Dzintra Geka un paskaidro, ka čekisti viņas māti arestēja, no aizmugures uzliekot cimdotu roku uz pleca. Māte tad jau gaidīja Dzintru, varbūt kaut kas no mātes tā brīža sajūtām meitai ir ticis. Nu jau turpat 20 gadu Dzintru Geku pazīst vispirms kā izsūtīto Sibīrijas bērnu atmiņu kopēju, daudzu šai tēmai veltītu filmu un divu milzīgu sējumu Sibīrijas bērni veidotāju, regulāru ekspedīciju rīkotāju uz izsūtīto latviešu dzīves un atdusas vietām Sibīrijā. Taču viņas radošajā biogrāfijā ir arī daudz citu filmu. Pēdējās divas, Kurts Fridrihsons un Ilmārs Blumbergs, kuras pirmizrāde notika 4. maijā, veltītas māksliniekiem. Tiesa, arī viņu liktenī Sibīrijai ir liela nozīme, un Blumberga gadījumā tieši Sibīrija satuvināja mākslinieku un režisori, rezultātā tapa filma. Liktenis bija lēmis tai iemūžināt pēdējo posmu izcilā mākslinieka mūžā.

Video: filmas Kurts Fridrihsons aizkadrā

Gaidot filmas Kurts Fridrihsons pirmizrādi kinoteātros jau 11. oktobrī, LMT Viedtelevīzija aicina ieskatīties tās tapšanas aizkadros kopā ar režisori Dzintru Geku-Vasku un scenārija autori, rakstnieci Gundegu Repši.

Lielā Kristapa ietvaros notiks režisores Dzintras Gekas filmas Meklējot Tisē pirmizrāde

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps programmā 11. novembrī plkst. 16 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisores Dzintras Gekas dokumentālā filma Meklējot Tisē – par pasaules klases kinooperatoru, Sergeja Eizenšteina filmu līdzautoru Eduardu Tisē (1897-1961), informēja Nacionālā Kino centra vecākā referente Kristīne Matīsa.

Filma Kur palika tēvi? visā Latvijā

Pieminot 1949. gada 25. marta traģiskos notikumus, šodien daudzviet Latvijā notiks Dzintras Gekas dokumentālās filmas _Kur palika tēvi? _seansi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide