Krievija ir vainīga vairāku cilvēktiesību aizsardzības konvencijas pantu pārkāpšanā un ir līdzdalīga Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanā virs Donbasa, izskatot lietu "Ukraina un Nīderlande pret Krieviju", trešdien nosprieda Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT).
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ceturtdien noraidīja Ventspils domes deputāta Aivara Lemberga (Latvijai un Ventspilij) prasību pret Latviju saistībā ar agrākā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža izteikumiem, ka zaglim jāsēž cietumā.
2018.gada izglītības reformas posms pirmsskolas izglītības iestādēs nepārkāpj Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju un nediskriminē krievus, secinājusi Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT), skatot lietu "Djeri un citi pret Latviju".
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ir konstatējusi diskriminācijas aizliegumu pārkāpumu saistībā ar 2021.gadā notikušo homofobisku uzbrukumu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pasniedzējam Denisam Hanovam, liekot Latvijas valstij viņam izmaksāt kompensāciju 10 000 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja ECT.
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) otrdien atzinusi, ka Krievija pastrādājusi sistemātiskus cilvēktiesību pārkāpumus 2014.gadā okupētajā Ukrainai piederošajā Krimas pussalā.
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) Strasbūrā ceturtdien nolēmusi noraidīt Krievijas popzvaigznes Filipa Kirkorova sūdzību par aizliegumu viņam ieceļot Lietuvā.
Eiropas Cilvēktiesību tiesa otrdien noraidījusi sešu portugāļu jauniešu un kādas Francijas pilsētas mēra prasības, kuru mērķis bija piespiest valstis samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju, taču atbalstīja līdzīgu prasību pret Šveici, secinot, ka Šveice nav darījusi pietiekami daudz, lai risinātu klimata pārmaiņu problēmu.
Imigrācijas kontrole ir svarīgāka nekā "dalība ārzemju tiesā", paziņojis Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks, šādi paužot līdz šim stingrāko norādi, ka varētu atbalstīt izstāšanos no Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT).
2023. gada 26. septembrī Eiropas Cilvēktiesību tiesa (turpmāk – ECT) pieņēma spriedumu lietā “Yordanov and Others v. Bulgaria”, pieteikuma Nr. 265/17 un 26473/18, kas stājies spēkā 2024. gada 19. februārī. Šajā spriedumā secināts, ka, lai mantas konfiskācija tiktu uzskatīta par atbilstošu Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (turpmāk – Konvencija) 1. protokola 1. pantam, nacionālajām tiesām ir būtiski norādīt ziņas par noziedzīgiem vai administratīviem nodarījumiem, kuru rezultātā tika iegūta konfiscējamā manta, kā arī jāparāda saikne starp šādu nodarījumu un konfiscējamo mantu (sprieduma 124. punkts).