Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Energoefektivitāte

Energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas objektos būs pieejami 11 miljoni eiro

Ministru kabinets otrdien nolēma energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas objektos veltīt vairāk nekā 11 miljonus eiro, apstiprinot Eiropas Savienības (ES) fondu programmas Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz AER apstrādes rūpniecības nozarē trešās projektu iesniegumu atlases kārtas nosacījumus.

Lai nesaltu, izmanto gan zemes, gan saules siltumu

Neatkarība - šis ir atslēgas vārds, kāpēc Uldis Pabērzis pirms sešiem gadiem izvēlējās sākt būvēt pasīvo māju. "Negribēju būt atkarīgs no jebkādiem ārējiem apstākļiem, bet, lai uzbūvētu energoneatkarīgu māju ar mazu resursu patēriņu, kā siltuma avoti jāizmanto dabas resursi - zemes un saules siltums," atzīst gandrīz 600 kvadrātmetru plašās mājas Mežaparkā saimnieks Uldis Pabērzis.

Lietot saprātīgi un samaksāt mazāk

Atšķirībā no laika pirms gadiem 20 un vairāk patlaban mājoklī elektroenerģija ieņem aizvien lielāku daļu mūsu maksājumu struktūrā, jo pieaug ikdienā lietojamo ierīču apjoms, sākot no dažādām virtuves iekārtām un beidzot pat ar mājokļa apkures sistēmu, kas darbināma ar elektrību.Komplekss risinājumsMūsdienās mājokļa apkurei tiek izmantotas ļoti dažādas apkures sistēmas - sākot ar apkures katliem, kas kurināmi ar malku, granulām, gāzi un beidzot ar elektriskajiem sildķermeņiem.

Neierobežot attīstību, novērst šķērdēšanu

Lai gan Latvijā jau daudzus gadus valsts līmenī tiek skandināts par nepieciešamību gan uzņēmējdarbības, gan arī mājsaimniecību līmenī īstenot energoefektīvu politiku, aizvien ir izjūta, ka realitātē šīs darbības ir nepopulāras, kam iemesls ir skaidras un pilnvērtīgas informācijas un izpratnes trūkums par reālajiem ieguvumiem, dzīvojot energoefektīvi.

Iespēja mazināt energoatkarību

Latvija ir viena no sešām energoatkarīgākajām valstīm Eiropas Savienībā (ES) attiecībā uz gāzes piegādēm. Tādēļ Latvijai ir svarīga Eiropas Komisijas (EK) iniciatīva līdz 2020. gadam izveidot Enerģētikas savienību (EnS), kas nozīmētu vienotu ES iekšējo enerģētikas tirgu. Latvijai īpaši nozīmīga šajā kontekstā būtu gāzes starpsavienojumu izbūve ES iekšienē, lai mēs nebūtu atkarīgi tikai no viena piegādātāja – Krievijas, kas patlaban Latvijai piegādā dabasgāzi.  

Rīgā būtu jāsiltina 6000 mājas, tas izmaksātu 1,8 miljardus

Rīgā pašlaik ir ap 6000 dzīvojamo māju, kam būtu nepieciešama neatliekama renovācija energoefektivitātes paaugstināšanai, konferencē _Enerģijas ietaupījumi - jaunas iespējas tipveida daudzdzīvokļu ēku atjaunošana _sacīja Rīgas Enerģētikas aģentūras direktore Maija Rubīna.

Energoefektivitāte: Gribam ietaupīt, bet ne pārmaksāt

Ir pagājuši tikai divarpus mēneši, kopš Latvija šā gada 5. jūnijā pārņēma Eiropas Direktīvas 2012/27/ES prasības par energoefektivitāti. Tās būtiski ietekmēs gan valdības tēriņus, gan uzņēmēju un iedzīvotāju dzīvi. Taču Eiropas Komisija jau gatavojas nākamajam solim, kuru pašreizējā piedāvājumā mēs, manuprāt, nevaram atļauties.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide