Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Gaisa spēki

Vācija un Francija plāno kopīgu gaisa spēku bāzi un lidmašīnas

Francija un Vācija otrdien paziņojušas par plāniem dalīties ar kopīgu gaisa spēku bāzi un transporta lidmašīnām.Abas valstis parakstījušas vienošanos, kas paredz dalīšanos ar militārajām transporta lidmašīnām C-130J Super Hercules, paziņoja Francijas aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledriāns.Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena, kura bija ieradusies Parīzē parakstīt līgumu, žurnālistiem sacīja, ka abas valstis vēlējušās jaunu vienošanos, kas stātos spēkā līdz 2021.

ASV Gaisa spēkos ir iznīcinātāju pilotu trūkums

ASV Gaisa spēkiem trūkst 700 iznīcinātāju pilotu apstākļos, kad ASV īsteno gaisa karu pret džihādistu grupējumu Islāma valsts Irākā, Sīrijā un Lībijā, atzina Gaisa spēku amatpersonas.

Šauļos ierodas četri Kanādas gaisa spēku iznīcinātāji

Lietuvas Gaisa kara spēku bāzē pie Šauļiem otrdien ieradušies četri Kanādas Karalisko gaisa kara spēku iznīcinātāji F-18 Hornet. Kanādieši piedalīsies Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanā kopā ar portugāļu kolēģiem, kas no septembra pārņems šo misiju no poļiem.Kanādas lidmašīnas Baltijas valstu gaisa telpu palīdzēs uzraudzīt pirmo reizi, bet Portugāle ar iznīcinātājiem F-16 šajā misijā piedalīsies jau otro reizi.

Latgalē starp automašīnām iespiestā jauniete ar helikopteru pārvesta uz Rīgu

Nepilngadīgā jauniete, kura piektdien, 20.jūnijā, negadījumā uz ceļa guva smagus vaļējus kaulu lūzumus un asinsvadu bojājumus, pārvesta uz Rīgu, portālu Diena.lv informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.Mediķi jaunietes transportēšanai lūguši Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku palīdzību, un jauniete uz Rīgu transportēta ar helikopteru Mi-17.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide