Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Jāņi

Jāņu naktī līst vidēji reizi trijos gados

Apkopojot datus par pēdējiem 53 gadiem, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs secinājis, ka nokrišņu varbūtība Jāņu naktī dažādos valsts reģionos ir no 21% līdz 47%, valstī vidēji - 32%.

Pāri ugunskuriem visā Eiropā

Lēkšana pār ugunskuru, pelde ezerā saullēktā, līgodziesmu skandināšana līdz rītausmai – katrā latviešu dzimtā gadu gaitā izveidojušās savas Līgo nakts svinēšanas tradīcijas. Tās gan mainās līdz ar paaudzēm un iespējām. Siers nu jau drīzāk veikalā pirkts nekā pašu siets, alus vests no brūža, ne no Jāņa tēva pagraba, un arī rituāli tiek pielāgoti šodienas interesēm. Kādēļ gan tos nepapildināt ar kādu no citas tautas aizgūtu tradīciju? Lai arī daudzām ziemeļu puslodes pagānu tautām vasaras saulgriežu svinēšanas parašas bijušas visai līdzīgas, netrūkst arī atšķirīgu, mūsu pusē nepiekoptu rituālu.

Jāņu naktī līst vidēji reizi trijos gados

Iespēja, ka Jāņu naktī līs lietus, Latvijā vidēji ir 32%, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati par 1966.-2016.gadu.

Jāņu svinības latvieši turpina arī citviet pasaulē

Sestdien daudzviet pasaulē Latvieši ārpus Latvijas turpinās svinēt Jāņus, aģentūru LETA informēja medija latviesi.com pārstāvis Indulis Bērziņš.Šodien Ņūdžersijā, ASV, interesenti varēs apmeklēt Jāņu ielīgošanu kopā ar Initu Āboliņu un Normundu Ķieti no mūzikas grupas Lauku muzikanti - to vadīs un apmeklētājus izklaidēs dziedošie aktieri no Dailes teātra un Liepājas teātra.

Sakta pie latvieša tautas tērpa: Limuzīnam - 35

Bez filmas_ Limuzīns Jāņu nakts krāsā _Latvija un latvieši neiztiek nevienos Jāņos, kur nu vēl šogad, kad oficiāli izsludināts Jāņa Streiča kinogads un Meistars rudenī svinēs 80 gadu jubileju. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide