Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +14 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Jānis Lūsēns

Lūsēns, Zadovska un Zvaigznes diena. Krimuldas muižā uzsāk kamermūzikas koncertu ciklu

"Man patīk kamermūzika. Man patīk tas, ka muzicēšana notiek šaurā lokā un ir klātbūtnes sajūta. Patīk akustiska dzīvā mūzika," saka komponists Jānis Lūsēns, kurš Zvaigznes dienas koncertā Krimuldas muižā Gaujas senlejā 10. janvārī plkst. 19 kopā ar Latvijas Nacionālās operas (LNO) solisti Kristīni Zadovsku un flautisti Eviju Mundeciemu ieskandinās pirmo Krimuldas muižas kamermūzikas vakaru ciklu. Vakarā skanēs Jāņa Lūsēna dziesmas un instrumentālā mūzika.

Kā ābeļdārzs ir Latvijas brīvība

Noslēdzot Latvijas valsts simtgades varonības un veidošanās gadu, 23. novembrī pasaules pirmizrādi piedzīvos dzejnieces Māras Zālītes un komponista Jāņa Lūsēna muzikālā poēma Kā ābeļdārzs ir brīvība. Tā notiks Jelgavā, kur pirms simts gadiem tika uzveikts Bermonta karaspēks un nosargāts tautas sapnis par brīvu Latviju.

Romantiskā simfonija – stāsts par Liepāju

"Manas šaubas, vai tiešām man jāraksta simfonija, bija milzīgas," komponists Jānis Lūsēns atceras pirmo reakciju, kad Liepājas Simfoniskais orķestris viņu aicināja rakstīt simfoniju.

Baznīcās, bez mikrofoniem

Komponists Jānis Lūsēns uzsāk koncertus Latvijas skaistākajās baznīcās, atklāj, kādu mūziku viņam vienmēr ir gribējies spēlēt visvairāk, un stāsta, kāpēc priecātos par aizmigušu klausītāju

Intervija ar komponistu Jāni Lūsēnu. Stop signāls

Komponists Jānis Lūsēns ir gatavs boikotēt Latvijas simtgades svinēšanu par 60 miljoniem un aicina domubiedrus vienreiz mūžā par velti uzstāties visattālākajos valsts nostūros.

Romantiķi. Bet, cerams, ne pēdējie

Pēdējie romantiķi - tā komponists Jānis Lūsēns nosaucis pats sevi, dziedātāju Ingu Pētersonu un mūziķu komandu, kura patlaban (kopš 7. aprīļa) koncertu turnejā visā Latvijā iepazīstina publiku ar jauno Lūsēna autorprogrammu Romantika.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide