Laika ziņas
Šodien
Pērkona negaiss

Japāna

No miera uz veiksmes un harmonijas ēru

Japānā ir sācies jauns laikmets. Uzlecošās saules zemes tronī šonedēļ sēdās imperators Naruhito, kurš to pārņēma no sava 30 gadu valdījušā tēva Akihito. Tā bija pirmā reize divu gadsimtu laikā, kad vēl dzīvs monarhs te atteicies no troņa. Naruhito būs jāiekāpj lielās kurpēs, jo viņa tēvs Japānas sabiedrībā bija augstu vērtēts valdnieks, kas karalisko ģimeni satuvināja ar vienkāršo tautu un izdarīja daudz, lai izveidotu labākas attiecības ar kaimiņiem, kuri bija cietuši no japāņu pārestībām Otrajā pasaules karā.

Akihito atsakās no troņa un nodod pilnvaras dēlam

85 gadus vecais Japānas imperators Akihito 30. aprīlī oficiāli atteicies no troņa, nododot varu savam dēlam kroņprincim Naruhito. Galvenā ceremonija notika Tokijas Imperatora pilī, klāt esot karaliskās ģimenes locekļiem un lūgtiem visiem.

Daļa japāņu sašutuši par 10 dienas ilgu "piespiedu" atvaļinājumu

Kaut lielākajā daļā pasaules valstu darbinieki papildu brīvdienas, visticamāk, sagaidītu ar sajūsmu, ne viens vien Japānas iedzīvotājs ir nobažījies, ko iesākt un kā pavadīt laiku 10 brīvajās dienās, kas Japānā noteiktas no 27. aprīļa līdz 6. maijam saistībā ar jaunā imperatora kronēšanas ceremoniju, vēsta The Guardian.

Vecumdienas aiz restēm

Japānā cietumi kļuvuši par sava veida drošības tīklu vientuļiem un trūcīgiem sirmgalvjiem, kuru skaits nākotnē tikai pieaugs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide