Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Japāna

No miera uz veiksmes un harmonijas ēru

Japānā ir sācies jauns laikmets. Uzlecošās saules zemes tronī šonedēļ sēdās imperators Naruhito, kurš to pārņēma no sava 30 gadu valdījušā tēva Akihito. Tā bija pirmā reize divu gadsimtu laikā, kad vēl dzīvs monarhs te atteicies no troņa. Naruhito būs jāiekāpj lielās kurpēs, jo viņa tēvs Japānas sabiedrībā bija augstu vērtēts valdnieks, kas karalisko ģimeni satuvināja ar vienkāršo tautu un izdarīja daudz, lai izveidotu labākas attiecības ar kaimiņiem, kuri bija cietuši no japāņu pārestībām Otrajā pasaules karā.

Akihito atsakās no troņa un nodod pilnvaras dēlam

85 gadus vecais Japānas imperators Akihito 30. aprīlī oficiāli atteicies no troņa, nododot varu savam dēlam kroņprincim Naruhito. Galvenā ceremonija notika Tokijas Imperatora pilī, klāt esot karaliskās ģimenes locekļiem un lūgtiem visiem.

Lellīte ar krāsotu aci

Daudziem tā šķiet tāda noslēpumaina civilizācija kaut kur zemeslodes otrā pusē, par kuru mēs patiesībā zinām ļoti maz. Kādas ir mūsdienu Japānas pretrunīgās tendences, kādu lomu tās attīstībā joprojām spēlē vēsture un ko no tā mācīties un izmantot Latvijai?

Putins un Abe runās par Kuriļu strīdu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien Maskavā tiksies ar Japānas premjerministru Sindzo Abi, lai runātu par daudzas desmitgades ilgstošo strīdu par Kuriļu salām, kuras Otrā pasaules kara beigās sagrāba Padomju Savienība.

Abem maz cerību saņemt Kremļa dāvanu

Krievijas amatpersonu izteikumi liecina, ka, visticamāk, vilšanās sagaidīs Japānas premjerministru Sindzo Abi, kurš šīs nedēļas sākumā ieradīsies Maskavā, lai tiktos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Japānas premjerministrs intervijā izteicies, ka ļoti cer tikšanās laikā panākt progresu Japānas un Krievijas miera līguma noslēgšanas procesā.

Lavrovs: Krievija un Japāna ir "tālu no partnerības"

Neraugoties uz pēdējā laikā aktivizētajiem centieniem panākt atrisinājumu Kuriļu salu jautājumam, Maskava un Tokija ir "tālu no partnerības" starptautiskajās attiecībās, trešdien paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide