Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +25 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 18. jūlijs
Rozālija, Roze

Ķīmijas skolotāji

Mācītspēks skolotāja: ķīmija nenozīmē tikai sprādzienus laboratorijas darbos, tā dzīvo arī mūsos

“Vienkārši parādīt atoma uzbūvi – tas skolēnam nav interesanti, ir jārada sasaiste ar dzīvi,” atzīst Jēkabpils 2. vidusskolas un Ābeļu pamatskolas ķīmijas skolotāja Agnese Bicāne, kura šopavasar ieguvusi SIA “Olainfarm” un SIA “Centrālā laboratorija” stipendiju “Starp mums ir ķīmija!”. “Mācītspēks” īsteno Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte un RTU Liepājā jeb bijusī Liepājas Universitāte.

Jaunais skolotājs un zinātnieks Artjoms Ubaidullajevs: man ir ķīmija ar ķīmiju!

RTU Inženierzinātņu vidusskolas ķīmijas skolotājam, Rīgas Tehniskās universitātes Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes studentam un Ķīmijas un ķīmijas tehnoloģijas institūta pētniekam Artjomam Ubaidulajevam ir tikai divdesmit trīs. Ja šajā skolā esi viesis, iespējams, sajauksi viņu ar skolēnu, jo pavisam nesen Artjoms šajā skolā mācījās. Taču tagad viņš ir Skolotājs – ar lielo burtu. Nopietns, savaldīgs, korekts, profesionāls, bet iekšēji – ar dzirksteļojoši nevaldāmu kaislību pret ķīmiju kā zinātni.

FOTO: Divi jaunie ķīmijas skolotāji saņem 3000 eiro stipendijas no AS Olainfarm

Ķīmiķi, inženieri un IT speciālisti ir vienas no pieprasītākajām profesijām darba tirgū. Vienlaikus jau tagad saskaramies ar akūtu dabas zinību skolotāju trūkumu. Tāpēc, novērtējot skolotāju nozīmi, lomu un ieguldījumu kopējā valsts attīstībā, AS Olainfarm ir izveidojusi 75 000 eiro stipendiju programmu jaunajiem ķīmijas skolotājiem. Pirmie trīs stipendiāti tika sveikti šā gada pavasarī, bet divas nākamās rudens stipendijas katru 3000 eiro vērtībā trešdien, 25.oktobrī, saņēma Latvijas Universitātes studenti un ķīmijas skolotāji Anna Liepiņa un Tots Koķis.

Topošos ķīmijas skolotājus aicina pieteikties Olainfarm stipendijām 3000 eiro apmērā

Šā gada pavasarī Baltijā vadošais farmācijas uzņēmums AS Olainfarm izveidoja jaunu ilgtermiņa stipendiju programmu topošajiem ķīmijas skolotājiem. Tajā piecu gadu laikā tiks investēti 75 000 eiro, katru gadu piešķirot piecas 3000 eiro stipendijas jaunajiem ķīmijas skolotājiem. Pirmās trīs stipendijas pasniedza pavasarī, bet līdz 30.septembrim topošie ķīmijas skolotāji ir aicināti pieteikties nākamajām divām stipendijām.

Olainfarm turpmākos piecus gadus topošos ķīmijas skolotājus motivēs ar īpašu stipendiju

Šodien, 13. aprīlī, pasniegtas pirmās AS Olainfarm stipendijas topošajiem ķīmijas skolotājiem. Lai rosinātu nozares attīstību jau skolas līmenī un veicinātu jauniešu interesi par ķīmijas apguvi, topošo ķīmijas pedagogu atbalstam uzņēmums investēs 75 000 eiro, turpmākos piecus gadus katram no 25 izcilākajiem topošajiem ķīmijas skolotājiem piešķirot vienreizēju stipendiju 3000 eiro apmērā. Par pirmajiem trīs stipendiātiem kļuvuši Latvijas Universitātes studenti – rīdziniece Marija Kramorenko, liepājniece Vika Viktorija Kreitāle un dobelnieks Mārtiņš Mārcis Pavļukovskis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide