Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Laivošana

Rīvas loku taka

Rīvas upe ir iecienīta laivotājiem – tajā var sastapties ar negaidītiem izaicinājumiem, un vasarā dažviet tajā ūdens līmenis mēdz ievērojami nokristies, bet lielākā vērtība ir ainava, jo upes krastos mežs ir kā no fantāziju pasaules izkāpis: skaists, savrups, un kādas tik putnu balsis tur nav dzirdamas! Tāpēc pārgājienu cienītājiem būs interesanti iziet arī taku gar upi – arī tā piedāvā piedzīvojuma sajūtu, jo ir mazliet mežonīga, vietējo dabas aktivitāšu entuziastu veidota.

Pēdējo dienu iespējams laivot pa Amatu

Sestdien Gaujas pietekā Amatā ūdens līmenis vēl ir pietiekami augsts laivošanai, bet no svētdienas tas būs zemāks par sekmīgai laivošanai nepieciešamo minimumu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Mazupītes vilinājums

Kā jūs nosvinējāt Jāņus? Mēs Līgosvētkos nolēmām doties laivot un, savlaicīgi gatavojoties, sākām izvēlēties upi, kas atbilstu mūsu kritērijiem. Uzreiz ir skaidrs – negribam dalīt upi ar citiem laivotājiem un gribam jaunu pieredzi. Mūsu kompānijā bērnu ir vairāk vai vismaz tikpat, cik pieaugušo, tāpēc skatāmies uz sekliem un interesantiem ūdeņiem. Pēc garām diskusijām nolemjam laivot pa Rīvu, mazu upīti Kurzemes rietumu piekrastē, kas ietek jūrā dienvidos no Jūrkalnes.

Laivo pavasara straumē

Pavasaris ir tas brīdis, kad tērcītes pārvēršas par laivojamām upītēm, un labākais veids, kā izbaudīt piedzīvojumu, ir doties izbraukumā. Par savu laivošanas pieredzi _Dabas Dienai _stāsta laivošanas entuziasts Māris Tocups.Kuri pavasara maršruti tev vislabāk patīk?Pavasarī parasti izvēlas upes, kuras citos gadalaikos nav pieejamas ūdens trūkuma dēļ.

VUGD: Šobrīd laivot pa Latvijas upēm ir bīstami

Šobrīd Latvijas upēs notiek aktīvs ledus kušanas, lūšanas un ledus krāvumu veidošanās posms, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina aktīvās atpūtas cienītājus neriskēt ar savu dzīvību un veselību un atturēties no laivošanas.

Ar airi pa Ķemeru dūņām

Kamēr laivotāju masas plūst pa populārākajiem upju maršrutiem Gaujā, Salacā, Abavā un Irbē, Dabas Diena devās izpētīt mazo, purvaino Vecsloceni Ķemeru nacionālajā parkā.

Mazās upītes gaida laivotājus

Lai cilvēkiem, kas brīvdienas vēlas pavadīt laivojot, piedāvātu jaunus, interesantus maršrutus, Igaunijas un Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektā Riverways šogad Kurzemē no daudzgadīgiem koku sanesumiem un citām drazām attīrītas mazas upītes, kas tagad ir ērti laivojamas un atpūtniekiem būs īsts atklājums.

Valmierā ar olimpisko pilotu dalību norisināsies laivu bobsleja pasākums

Jau pavisam drīz – 3.maijā Brenguļu alusdarītavas dārzā tiks aizsākta vērienīgākā bobsleja treniņnometne vasaras sezonā „Abuls – Gauja”, kas noslēgsies tās pašas dienas izskaņā pie „Valmiermuižas alus” darītavas. Tās laikā vairāki simti meistarīgu bobslejistu – laivotāju vienosies kopīgā treniņā, apgūstot labāko tehniku un braukšanas stratēģiju no olimpiešiem – Oskara Melbārža un Oskara Ķibermaņa, kā arī iemēģinās pasaulē pirmās dabiskās laivu bobsleja trases „Abuls – Gauja” virāžas, informē Valmieras pašvaldība.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide