Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +20 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Lielā mūzikas balva

Lielajai mūzikas balvai 2020 kategorijā Par izcilu interpretāciju nominēti pieci izcili mūziķi

Lielajai mūzikas balvai 2020 (LMB) kategorijā Par izcilu interpretāciju ir nominēti pianists Georgijs Osokins par Friderika Šopēna Otrā klavierkoncerta interpretāciju 8. februārī Dzintaru koncertzālē kopā ar kamerorķestri Kremerata Baltica, dziedātāja Aleksandra Antoņenko un pianista Reiņa Zariņa Riharda Štrausa un Riharda Vāgnera mūzikas izpildījums Jūrmalas festivālā un vijolnieces Magdalēnas Gekas un pianista Georga Kjurdiana sniegums koncertā _Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne 9. augustā Mazajā Mežotnes pilī, kur tika atskaņota latviešu komponistu mūzika.

Lielajai mūzikas balvai šogad pieteikta jauna kategorija

Lielās mūzikas balvas 2020 žūrija šogad pieteica jaunu kategoriju – Par radošu, drosmīgu un inovatīvu māksliniecisko darbību Covid-19 krīzes apstākļos, savukārt šogad nebūs kategorijas Gada uzvedums. Jaunajā kategorijā ir nominēti - koncerts Mālera Piektā un RIXC, kas notika 13. martā Lielajā ģildē; koncerts-performance Viens, kas notika 24. jūlijā koncertzālē Latvija un muzikāli performatīvs piedzīvojums Kamēr… upē, kuru varēja vērot Gaujas krastā 25. jūlijā.

Lielās mūzikas balvas kategorijā Gada koncerts nominēti trīs krāšņi koncerti

Lielajai mūzikas balvai 2020 (LMB 2020) kategorijā Gada koncerts ir nominēti trīs krāšņi aizvadītā gada koncerti - Jūrmalas festivāla koncerts Veltījums Marisam Jansonam, kas notika 29. jūlijā Dzintaru koncertzālē, dziedātājas Elīnas Garančas un pianista Malkolma Martino koncerts 10. oktobrī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars un festivāla ORGANismi 24. oktobrī notikušais koncerts Iveta Apkalna, Raimonds Pauls un LNSO Latgales vēstniecībā Gors.

Izcilība hamletiskā gaisotnē. Neticami bagāta un radoša notikumu pilnība mūzikai nāvējošā gadā

Komponistam Imantam Kalniņam, kurš visos žanros no dziesmām līdz simfonijām, operām un oratorijām raksta par "lietām, kuras nekad nepāriet", un Baltā nama vēstures veidotājam, aizrautīgajam latviešu mūzikas interpretam, Maestro Aleksandram Viļumanim, piešķirta Lielā mūzikas balva (LMB) par mūža ieguldījumu. Viņi to saņems līdz ar LMB gada laureātiem, kas izvirzīti septiņās kategorijās. Svinīgā apbalvošanas ceremonija pagaidām gan vēl nezināmā norises formātā ieplānota Latvijas Nacionālajā operā 2. martā, un to tiešraidē atspoguļos gan LTV1, gan Latvijas Radio 3 Klasika.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide