Laika ziņas
Šodien
Migla
Svētdiena, 25. jūlijs
Jēkabs, Žaklīna

Mājsaimniecības

Tuvināšanās neapstāsies

Laikā, kad Covid-19 pandēmija pieņemas spēkā un aizvien lielākai daļai mājsaimniecību kļūst grūti tikt galā ar ikdienai nepieciešamo preču iegādi un pakalpojumu apmaksu, likumsakarīgs ir jautājums, vai Covid-19 izplatība neapstādinās mūsu labklājības līmeņa izlīdzināšanos ar citām, turīgākajām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

2015. gadā par 10,6 % pieauguši trūcīgāko iedzīvotāju ienākumi

2015. gadā, salīdzinot ar 2014. gadu, vislielākais ienākumu pieaugums par 10,6 % bija trūcīgākajās mājsaimniecībās, kamēr vidēji valstī ienākumi pieauga par 7,6%. Savukārt turīgākajās mājsaimniecībās ienākumi gada laikā pieauga lēnāk nekā vidēji valstī – par 5,7 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2016. gadā veiktās aptaujas dati.

Nelegālo TV izplatītāju dēļ valsts nodokļos nesaņem ap 12 miljoniem eiro

Apmēram 100 000 Latvijas mājsaimniecību izmanto nelegālo televīzijas izplatītāju pakalpojumus, kā rezultātā valstij netiek nomaksāti nodokļi apmēram 12 miljonu eiro apmērā, trešdien biedrības Nē, pirātismam Latvijā pasākumā sacīja Rīgas Ekonomikas augstskolas pētnieks Arnis Sauka.

Arvien jauni elektroapgādes traucējumi visā Latvijā; lielākie bojājumi Krāslavas novadā

Spēcīgais vējš, kas nedēļas nogalē šķērsoja Latvijas teritoriju, izraisījis pamatīgus postījumus visā Latvijā. Atbilstoši vēja stiprumam un pārvietošanās ceļam lielākie elektroapgādes traucējumi bija valsts ziemeļaustrumu un austrumu daļā. Pirmdienas rītā elektroapgādes traucējumi ir aptuveni 14 000 klientu, portālu Diena.lv informēja AS Sadales tīkls.

Mājsaimniecības agonē

Vien nepilni 4% Latvijas mājsaimniecību ar maksājumiem tiek galā viegli, trešdien lasāms avīzē Dienas Bizness.

Dabasgāze mājsaimniecībām no jūlija kļūs lētāka

Šī gada jūnijā samazinās tarifi rūpnieciskajiem klientiem par 3,7-5,1% atkarībā no patēriņa veida un apjoma, savukārt mājsaimniecībām dabasgāze kļūs lētāka jūlijā - tarifi samazināsies par 8-13%, liecina AS _Latvijas Gāze _informācija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide