Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Meklējam sirdsmāsiņu

FOTO: Valsts pirmais pāris godina sirdsmāsiņas

Valsts prezidents Raimonds Vējonis kopā ar akcijas Meklējam sirdsmāsiņu patronesi Ivetu Vējones kundzi piektdien Melngalvju namā sveica 25 Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas māsas, kuras pacienti un viņu tuvinieki izraudzījuši par slimnīcas sirdsmāsiņām. 

Iraīda Lavrenova: Katru dienu esi sardzē par dzīvību

Daugavpils reģionālās slimnīcas Bērnu nodaļā tikusi fotografēta un slavēta arhitektūras žurnālā. Nodaļai atvēlēts vesels stāvs, un tās vadītājs Aleksandrs Papsujevičs ir lepns visu izrādīt. Telpas plašas, un loģisks to izkārtojums, mēbeles gandrīz kā jaunas. Nekas nav mainīts 13 gadus, kopš nodaļa sāka darbu. Jāslavē būvnieki par tik kvalitatīvu remontu. Noteikti arī nodaļas darbinieku rūpīgā attieksme ir pieminēšanas vērta. Modernās tehnoloģijas slimnīcā atvieglo personāla darbu.

Gaļina Ševčenko: Zinu, kā sauc lelles, kuras mašīnas modē

Jelgavas slimnīcas Bērnu nodaļā šobrīd pilnā sparā notiek remonts. Mazajiem slimnieciņiem atrastas vietas gan pirmajā, gan piektajā stāvā. Māsiņas un ārsti skraida augšā, lejā, jo liftus gaidīt jau nav laika. Starp Bērnu nodaļas desmit māsiņām rosās Gaļina Ševčenko, kuru virsmāsa Laima Riteniece raksturo īsi: «Vismīļākā un visčaklākā māsa.

5000 paldies jau ir, bet var taču vismaz divreiz vairāk

Apkopoti akcijas «Meklējam sirdsmāsiņu» sabiedrības balsojuma rezultāti septembrī un oktobrī – 22 Latvijas slimnīcu bērnu māsiņām «paldies» teikts 5087 reizes. Balsojums turpinās līdz 12. decembrim, kad tiks noskaidrotas un apbalvotas labākās bērnu māsiņas.

Dzemdību nama bērnu māsiņa Ilona Morozova šķiroties vecākiem novēl nākt vēl

Rīgas Dzemdību nama gaiteņos skan mazo brēcēju balstiņas, un neviens par to nedusmojas. Un es ļoti labi varu iedomāties, kā pie jaunas, satrauktas, apjukušas, tikko dzemdējušas sievietes «boksiņā» vai istabiņā ieiet māsiņa Ilona Morozova un smaidīgā balsī saka: «Saķemmē matus, uzsmaidi sev un paskaties - cik tev jauks bērniņš piedzimis.»

Irēna Bondare: Pacienti vērtē, kolēģi palīdz

Madonas slimnīcas vecākās māsas Irēnas Bondares kabineta durvis mūsu sarunas laikā virinātas tiek vairākkārt. Kāda māsiņa nevar atrast, kur stāv ārsta parakstītās zāles, bet ārsts ienes kaudzi ar mapēm, kurās ir slimības vēstures. Pa durvju spraugu grib ieskatīties kāds mazais slimnieciņš, kuram gluži vienkārši kļuvis garlaicīgi. Vecākās māsas Irēnas Bondares pārziņā ir Madonas slimnīcas trīs nodaļas - Bērnu, Neiroloģiskā un Ginekoloģiskā.

''Viņa dur tā, ka man nesāp.'' Apkopoti Meklējam sirdsmāsiņu pirmie rezultāti

''Līdzjūtīga, mīļa, izglābj visus ar savu humoru!'' Daudzajos pateicības vārdos akcijas Meklējam sirdsmāsiņu balsojumos izskan tas, cik svarīga ir bērnu māsiņu laipnība un iejūtība sasirgušajiem bērniem un viņu tuviniekiem: ''Veic savu darbu no sirds un ar smaidu uz lūpam; vienmēr smaidīga, atsaucīga, mīļa, labestīga; sirdsmāsiņa ar tiešām plašu sirsniņu; šajās rokās var just gādību un drošību; līdzjūtīga, mīļa, izglābj visus ar savu humoru,'' pateicībās raksta balsotāji. Mazākie mēdz būt arī ļoti tieši: ''viņa dur tā, ka man nesāp; šī māsiņa neizskatās dusmīga.''

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide