Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Nils Ušakovs

Ušakovs atstādināts no Rīgas mēra amata

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P) izdevis rīkojumu par Nila Ušakova (Saskaņa) atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas, liecina informācija oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

LETA: Rīkojums par Ušakova atstādināšanu esot sagatavots

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P!) piektdien varētu paziņot par Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (Saskaņa) atstādināšanu no amata, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Ušakovs: Pūce vadās pēc principa "galvenais, lai ir cilvēks, pantu piemeklēsim"

"Uzreiz pēc Saeimas vēlēšanām pilsētā parādījās saraksti ar amatpersonu un politiķu vārdiem, kurus ir jāatlaiž no amata. Tas nevienam nav nekāds noslēpums. Šajos sarakstos vienmēr bijis arī mans uzvārds. Tas arī nevienam nav nekāds noslēpums," apgalvojis Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) pēc tam, kad VARAM ministrs Juris Pūce (AP) paziņojis, ka Ušakovam tiek "dota pēdējā iespēja" sniegt paskaidrojumus par, pēc ministrijas ieskatiem, domes un Ušakova pieļautajiem likumu pārkāpumiem. "Tas, ko šobrīd dara Juris Pūce, ir tīrā veidā vecais princips: "Galvenais, lai ir cilvēks, pantu piemeklēsim!"" ministram politisko izrēķināšanos pārmet Ušakovs.

Pūce Ušakovam "dod pēdējo iespēju"

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) pabeigta juridiskā pārbaude par Rīgas domes darbu un konstatēta virkne iespējamu likumu pārkāpumu. Ministrs Juris Pūce (AP) par tiem no Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (Saskaņa) pieprasījis rakstiskus paskaidrojumus, pamatojoties uz likuma Par pašvaldībām 93. panta otro daļu, kas nosaka, ka Ušakovam rakstveida paskaidrojumi jāiesniedz ministram septiņu dienu laikā, portālu Diena.lv informēja VARAM.

Ķirsis ģenerālprokuratūrai lūdz vērtēt Ušakova atbildību par Rīgas satiksmes finanšu situāciju

Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (V) vērsies Ģenerālprokuratūrā, lūdzot detalizēti izvērtēt partijām Saskaņa un Gods kalpot Rīgai pietuvinātu personu nodarbināšanu pašvaldības SIA Rīgas satiksme, kā arī izvērtēt Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) kā kapitāldaļu turētāja atbildību par uzņēmuma finanšu situāciju, aģentūru LETA informēja partijas pārstāvis Edmunds Jurēvics.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide