Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +2 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Onkoloģija

Ar ko Eiropa var palīdzēt Latvijas onkoloģijas pacientiem?

Kādreiz bieži lietotā frāze, ka, lūk, Eiropa mūs nesapratīs, tagad parasti tiek aizstāta ar jautājumu – ar ko Eiropa var mums palīdzēt? Lai arī veselības politika un aprūpe ir katras dalībvalsts lieta, tomēr ir taisnība, ka Eiropas Savienība ir spējīga sniegt palīdzību un to arī dara. Mums ir jābūt spējīgiem to lietderīgi izmantot un sinhronizēt ar darbu pie Latvijas Onkoloģijas plāna realizēšanas.

Nevar iztikt tikai ar ziedojumiem

Apkopotie statistikas dati liecina, ka Eiropā katru dienu mirst ap 6000 cilvēku no diagnozes – vēzis, kas visbiežāk ir priekšlaicīgi nāves gadījumi. Nedēļas nogalē Rīgā pulcējās vēža pacientu organizāciju pārstāvji no 22 Eiropas valstīm, lai meklētu risinājumus, kā novērst netaisnības un atšķirības vēža diagnostikas, ārstēšanas un jaunāko zāļu pieejamības jomās, jo ES attīstītākajās valstīs ārstniecība noris veiksmīgāk un iespējams dzīvot daudz ilgāk un kvalitatīvāk.

Turpinās vēža pacientes cīņa ar ministriju

Līgai Pumpuriņai ir tikai 28 gadi, viņu skārusi samērā reta slimība – asins vēzis, taču ārsti devuši cerību izveseļoties, ja lietos pasaulē atzītu un mūsdienīgu medikamentu. Diemžēl jau divus gadus jaunā sieviete spiesta tiesāties un pierādīt, ka Latvijas iedzīvotājiem ir tādas pašas tiesības kā cilvēkiem citās valstīs, kur nepieciešamās zāles ir kompensējamo medikamentu sarakstā.

Taupības režīms ieildzis

Onkoloģijas jomu izvēlas par prioritāro, lai uzlabotu iedzīvotāju veselību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide