Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +26 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Orbīta

Pirmo reizi notiks minifestivāls Mākslas vasara Strenčos

Mākslinieku apvienība Orbīta no 27. augusta līdz 3. septembrim rīkos minifestivālu Mākslas vasara Strenčos. Nedēļas garumā dažādās Strenču vietās būs skatāmi un klausāmi mākslas notikumi. Festivāls veltīts mākslinieciskai vērošanai un fiksācijai fotogrāfijā un skaņā. Programmā paredzēta vēsturiskajai Strenču fotodarbnīcai veltīta izstāde, kā arī skaņu mākslas instalācijas, informēja Orbītas pārstāve Zane Volkinšteine. 

Mākslinieku apvienība Orbīta piedalās Koči biennālē Indijā

Dzejnieku un mākslinieku apvienība “Orbīta” ar darbu “Motopoiesis” piedalās Koči-Muzirisas laikmetīgās mākslas biennālē Indijā (Kochi-Muziris biennale), Keralas štata Koči pilsētā. Biennāle tiks atklāta 23. decembrī, un tā tiek uzskatīta par nozīmīgāko laikmetīgās mākslas notikumu Dienvidāzijā, informēja tekstgrupas Orbīta preses koordinatore Zane Volkinšteine.

Izdots Elīnas Bākules-Veiras dzejas krājums

Mākslinieku apvienība Orbīta sērijā Orbītas bibliotēka izdevusi dzejnieces Elīnas Bākules-Veiras dzejas grāmatu Tas ods meklē mani kopš 1981. gada

Izdota Latvijas un Igaunijas agrīnajām fotogrāfēm veltīta fotogrāmata

Tartu Kunstimuuseum (Igaunija) un Blind Carbon Copy (Latvija) sadarbībā ar grāmatas dizaineri Alekseju Muraško izdevis fotoalbumu Sudrabmeitenes. Fotogrāfijas retušētā vēsture, kas ir unikāls pirmizdevums, veltīts Latvijas un Igaunijas agrīnajām fotogrāfēm.

Sērijā Orbītas bibliotēka iznākušas četras jaunas grāmatas

Mākslinieku apvienība Orbīta sērijā Orbītas bibliotēka laidusi klajā vairākus jaunumus: dzejnieka Laura Veipa debijas dzejas krājumu Interesantās dienas, rakstnieka Viļa Kasima miniatūru krājumu Lizergīnblūzs, kā arī divus tulkojumus – dzejnieka un atdzejotāja Andreja Sen-Seņkova dzejas krājumu Papīra krūtis un rakstnieka Leonīda Dobičina romānu Enpils, informēja Orbītas pārstāvji.

Izdevums Stikla Strenči nominēts starp pasaules 10 labākajām šogad izdotajām fotogrāmatām

Mākslinieku grupas Orbīta izdotā grāmata Stikla Strenči nominēta konkursa Paris Photo–Aperture Foundation PhotoBook Awards kategorijā Gada fotogrāmata 2020, kā arī fotofestivāla Rencontres d'Arles gada balvai kategorijā Vēsturiskā grāmata 2020. Abos konkursos grāmata Stikla Stenči/Glass Strenci iekļuvusi finālistu sarakstā starp pasaules 10 labākajām fotogrāmatām, informēja Orbītas pārstāvji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide