Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Sestdiena, 18. janvāris
Antis, Antons, Antonijs

Orbīta

Grāmatu sērijā Orbītas bibliotēka klajā nāk Kirila Kobrina un Arvja Vigula darbi

Ar rakstnieka Kirila Kobrina grāmatu Vēsture. Work in Progress un Arvja Vigula dzejas krājumu Grāmata izdevniecība Orbīta atklāj jaunu grāmatu sēriju Orbītas bibliotēka, kurā tiks izdoti mūsdienu dzejnieku un prozaiķu darbi, sērijas redaktors ir Aleksandrs Zapoļs, informēja Orbītas pārstāve Zane Volkinšteine.

Latvijas dzejnieki piedalās Tallinas HeadRead festivālā

Dzejnieks Kārlis Vērdiņš, tekstu grupa Orbīta un tulkotāja Maima Grīnberga 26. maijā uzstāsies prestižajā Tallinas literatūras festivālā HeadRead, kurā viesojušies tādi pasaulslaveni rakstnieki kā Boriss Akuņins, Toms Stopards un Mārgreta Atvuda.

Panākta vienošanās par satelīta Venta-1 palaišanu orbītā

Pēc ilgstoša sagatavošanās posma beidzot ir panākta vienošanās ar Brēmenes Lietišķo zinātņu universitāti par Latvijas nano satelīta Venta-1 palaišanu orbītā, aģentūru LETA informēja Ventspils Augstskolas (VeA) sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Jēkabsone.

Purvīša balvai 2014. gada otrajā ceturksnī nominēti Brambergs, Grāvlejs un Orbīta

Izvērtējot 2014. gada otrā ceturkšņa (aprīlis – jūnijs) izstādes un mākslinieku darbus, nākamajai Purvīša balvai, kas tiks pasniegta 2015. gada februārī, neatkarīgo ekspertu darba grupa nominējusi Kasparu Teodoru Brambergu, Ivaru Grāvleju un grupu Orbīta, informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve Natālija Sujunšalijeva.

Rīgas dzejas karti papildinājuši jauni darbi

Apvienības Orbīta projekta Rīgas dzejas karte izstāde NicePlace Mansards pagrabā papildināta ar mākslinieces Natašas Vikuļinas darbu, kā arī video ierakstiem no izstādes atklāšanas performancēm, informēja apvienības Orbīta pāsrtāve Laura Leimane. 27.martā ar neformālu lekciju izstādi papildinās arī māksliniece Annija Deivija no Lielbritānijas.

Orbīta atklās 16. Tallinas grafikas triennāli

Radošā apvienība Orbīta pēc īpaša uzaicinājuma februāra sākumā dosies uz Igauniju, lai uzstātos 16. Tallinas grafikas triennāles atklāšanas pasākumā, kas notiks 6. februārī Kumu mākslas muzejā Tallinā, informēja apvienības pārstāve Laura Leimane.

Artūrs Punte: Pilsēta un dzeja dzīvo ciešā sasaistē

Pilsēta un dzeja dzīvo ciešā sasaistē. Nevienā citā pilsētā nevar rasties tāda dzeja kā Rīgā, domā dzejnieks un Latvijas literātu apvienības Orbīta dalībnieks Artūrs Punte. "Pati pilsēta daļēji veido šejienes autoru poētiku. Arī pilsēta bez dzejniekiem ir nedzīva. Tieši daiļliteratūra veido pilsētas garu, tās atsevišķo vietu un rajonu mītus. Pilsēta un dzeja raksta viena otru," viņš stāsta.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide