Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

Partnerattiecību likums

Prezidents izsludina likuma grozījumus partnerības institūta ieviešanai Latvijā

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs piektdien ir izsludinājis Tieslietu ministrijas izstrādātos grozījumus Notariāta likumā, ar kuriem Latvijā no 1.jūlija tiks ieviests jauns tiesību institūts - partnerība, kas būs arī veids, kā savas attiecības legalizēt un juridiski sakārtot viena dzimuma pāriem, liecina informācija oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Šīs valdības laikā nekādi tālāki soļi netiks sperti

Par ZZS taktiku ceturtdienas balsojumā par partnerattiecību regulējumu, vēlētāju garastāvokļa svārstībām un zaļzemnieku centriski konservatīvo graudu kā pienesumu šai valdībai Agneses Margēvičas intervija ar ZZS jauno Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Hariju Rokpelni

Vēlas publiskot amatpersonu kopdzīves partneru vārdus

Ceturtdien Valsts sekretāru sanāksmē plāno izsludināt Finanšu ministrijas (FM) izstrādātos grozījumus Interešu konflikta novēršanas likumā. Papildus dažādiem jauninājumiem tajos ietverta arī norma, kas paredz uzlikt par pienākumu valsts amatpersonām savā ikgadējā deklarācijā norādīt personu, ar kuru tās dzīvo kopā, bet nav stājušās laulībā.

Pūce: Kopdzīves likuma mērķis panākt vienādas tiesības visiem

Diskusija par kopdzīves regulāciju paliek aktuāla, arvien biežāk tiek uzsvērts ka šo situāciju nepieciešams labot, intervijā LTV raidījumam Rīta Panorāma sacīja Kopdzīves likuma iniciatīvas autors Juris Pūce (Latvijas attīstībai).

Mozaīka: Partnerības institūta ieviešana būtu nozīmīga visiem pāriem

Jauna civiltiesiskā institūta - "partnerības" - ieviešana būtu nozīmīga ne tikai viendzimuma pāriem, bet visiem pāriem, it īpaši ar bērniem, aģentūrai LETA pauda lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienības Mozaīka valdes locekle Kristīne Dapate. 

Tiesības bez zelta riņķiem

Partneri, kuri nav mijuši gredzenus dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā, Latvijas likumdošanas izpratnē joprojām viens otram nozīmē tukšu vietu. Internetā vāc parakstus, lai to mainītu.Nereģistrēti pāri Latvijā ik gadu rada tūkstošiem bērnu un iekārto arvien jaunus mājokļus, tomēr no likuma viedokļa viņus nekas nesaista, un juridiska aizsardzība pienākas tikai reģistrētiem dzīvesbiedriem.

Freimane: Homoseksuāliem pāriem nav jāsamierinās ar minimālu aizsardzību

Likums ir nepieciešams, lai nodrošinātu, ka arī homoseksuāli pāri, kas to vēlas, var oficiāli reģistrēt savu kopdzīvi. Reģistrācija nozīmētu to, ka, pirmkārt, valsts atzīst un atbalsta arī šāda veida ģimenes, otrkārt, pāri ir juridiski aizsargāti dažādās dzīves situācijās - viena nāves, šķiršanās, smagas slimības gadījumā, kā arī attiecībā uz dažādiem pabalstiem un nodokļiem, portālam Diena.lv uzsvēra apvienības Mozaīkas valdes priekšsēdētāja Linda Freimane.

Borovkovs: Šī problēma ir ārkārtīgi uzpūsta

Partnerattiecību legalizēšanas jautājums ir "ārkārtīgi uzpūsts", un tam nav nekāda pamata, jo jau pašreizējais tiesiskais regulējums ir pietiekams, lai aizsargātu pārus, tostarp ne tikai netradicionālas orientācijas, portālam Diena.lv norādīja Latvijas Juristu biedrības prezidents Aivars Borovkovs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide