Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -2 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Plānošanas reģioni

Pašvaldības aicina Vidzemes un Valmieras šosejām piešķirt ātrgaitas ceļa statusu

Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) attīstības padomes locekļi, diskutējot par nacionālas nozīmes plāniem par ātrgaitas ceļiem, aicināja satiksmes ministru Tāli Linkaitu (JKP) plānoto ātrgaitas ceļa statusu piešķirt gan Vidzemes, gan Valmieras šosejai, informēja VPR sabiedrisko attiecību vadītāja Anita Āboliņa.

Krūmiņa: Ko darīt ar plānošanas reģioniem?

Pēc nesen noslēgtās apjomīgās Valsts kontroles revīzijas par plānošanas reģionu darba efektivitāti gan pašvaldībās, gan atbildīgajā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) dienas kārtībā ir nonācis jautājums: ko darīt ar labi iecerētajiem, bet realitātē kuslajiem plānošanas reģioniem?

Plānošanas reģioni - nostiprināt vai likvidēt?

Valsts kontroles (VK) secinātais, ka plānošanas reģionu lietderība ir apšaubāma, jo tie nesasniedz šīm institūcijām paredzētos mērķus, trešdien izsauca asu pašvaldību pretreakciju. Vietējie līderi uzskata, ka gluži pretēji - plānošanas reģionu loma jāpalielina, jo tie ir nozīmīgs vidutājs starp valsti un pašvaldībām. Arī jaunā valdība ir deklarācijā apņēmusies nostiprināt pašvaldību un plānošanas reģionu lomu uzņēmējdarbības un teritoriju attīstības veicināšanā.

VK: Plānošanas reģioni tērē lielus valsts budžeta līdzekļus, bet darbības imitē

Veicot revīziju plānošanas reģionos par to funkciju izpildi, Valsts kontrole secinājusi, ka darbības nav jēgpilnas, tās tiek imitētas, šodien žurnālistiem pavēstīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.Valsts ik gadu plānošanas reģioniem atvēl teju 19 miljonus eiro. Plānošanas reģioni tiem uzticētos uzdevumus mēģina pildīt, taču darbības tiek imitētas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide