Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Polija

Polija nosaka obligātu masku valkāšanu deviņos reģionos

Polija atkal ieviesīs obligātu sejas masku valkāšanu sabiedrībā deviņos reģionos, ceturtdien pavēstīja veselības ministrs, varasiestādēm šādi reaģējot uz rekordaugsto jaunā koronavīrusa gadījumu skaitu. Ierobežojumi pamatā dienvidu un austrumu reģionos attieksies arī uz kultūras un sporta pasākumiem un stāsies spēkā sestdien.

Polija izstāsies no Stambulas konvencijas

Polijas tieslietu ministrs Zbigņems Zjobro nedēļas nogalē pavēstīja, ka viņa ministrija oficiāli ieteiks valdībai sākt izstāšanās procesu no Eiropas Padomes konvencijas par vardarbības pret sievietēm un ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb tā dēvētās Stambulas konvencijas.

Dudas sāncensis dibinās jaunu pilsonisko kustību

Varšavas mērs Rafals Tšaskovskis, kuru tikko notikušajās Polijas prezidenta vēlēšanās ar nelielu balsu pārsvaru pārspēja līdzšinējais valsts galva Abdžejs Duda, piektdien paziņojis, ka dibinās jaunu pilsonisko kustību.

Duda Polijas priekšgalā vēl piecus gadus

Polijas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā svētdien sīvā cīņā uzvaru izcīnījis pašreizējais konservatīvais valsts galva Andžejs Duda, kurš tikai ar nelielu pārsvaru apsteidzis liberālāk noskaņoto sāncensi Rafalu Tšaskovski.

Polijā paredz sīvu cīņu par prezidenta krēslu

Jaunākās aptaujas liecina, ka intriga, kurš ieņems Polijas prezidenta amatu, saglabāsies līdz pēdējam brīdim. Nedēļā pirms svētdien paredzētās vēlēšanu otrās kārtas abu kandidātu – tagadējā konservatīvā prezidenta Andžeja Dudas un liberālāk noskaņotā Rafala Tšaskovska – popularitāte ir bijusi teju identiska, un gala rezultātu izšķirs daži procenti līdz šim neizlēmušo.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide