Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīgas satiksme

Rīgas satiksme pirmo ceturksni noslēgusi ar peļņu

Rīgas satiksme informē, ka pēc neauditētā pārskata datiem uzņēmums 2020. gada 1. ceturksni ir noslēdzis ar peļņu 1,1 miljona eiro apmērā. Kopumā sabiedriskajos transportlīdzekļos 2020. gada trīs mēnešos pārvadāti 32,1 miljoni pasažieru.

de facto: Rīgas satiksmes jaunie tramvaji jau dažus gadus dīkstāvē

Līdz 2017.gada beigām Rīgā jābūt piegādātiem visiem 20 jaunajiem zemās grīdas tramvajiem – to paredz arvien spēkā esošais Rīgas satiksmes (RS) līgums ar Čehijas kompāniju Škoda Transportation. Līdz 2018.gada nogalē notikušajām skandalozajām aizturēšanām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā krimināllietā par iespējamo korupciju RS iepirkumos, Rīga bija saņēmusi septiņus tramvajus. Latvijas Televīzijas raidījums de facto pārliecinājās, ka šobrīd nekursē neviens no tiem. Rīgas satiksmē kā iemeslus min tehniskas problēmas, kas liedz tramvajus pieņemt ekspluatācijā, un neskaidrību par to iegādes finansējumu.

Galvenais pašvaldības sāpju bērns arī Covid-19 krīzes laikā

Galvaspilsētas sabiedriskā transporta uzņēmumam Rīgas satiksme jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 noteikto ierobežojumu dēļ jau šobrīd radušies pamatīgi zaudējumi. Uzņēmumā lēš, ka mēnesī tie ir divi miljoni eiro. To, cik lielu negatīvo iespaidu uz Rīgas satiksmi būs atstājusi valstī Covid-19 izplatības dēļ izsludinātā ārkārtējā situācija, būs iespējams pateikt gan tikai pēc tās beigām. Pēc uzņēmumā sniegtās informācijas, vidējais pasažieru skaits vienā reisā šobrīd ir divpadsmit, kamēr pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas – vidēji 51 pasažieris.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide