Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīgas starptautiskais kino festivāls

Aktuāli un trāpīgi. Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā laurus plūc spēlfilma Jaunā Lietuva

Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) pilnmetrāžas filmu konkursa skates galveno balvu ir saņēmusi lietuviešu režisora Karoļa Kaupiņa spēlfilma Jaunā Lietuva. "Šajā tonāli pārliecinošajā vēsturiskajā drāmā XX gs. 30. gadu tumšās dienas Lietuvā apgaismo vārs utopiskas iespējas plaiksnījums. Šī ir humānistiska un smalki veidota spēlfilmas debija, kas pārsteidz gan ar savu briedumu, gan ar aktuālo un trāpīgo politisko vēstījumu," pamatojusi starptautiskā žūrija.

Pārlaicīga alegorija

"Vēsture ir te un tagad, ja tā ir kino, tāpēc ir tik svarīgi veidot filmas," sacīja Dāvis Sīmanis, saņemot Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) starptautiskā pilnmetrāžas filmu konkursa galveno balvu par kinodarbu Pelnu sanatorija, ko žūrija raksturoja kā "pārlaicīgu un universālu alegoriju par neizsakāmajām kara šausmām, kas pasniegta ambiciozā un kompromisus nepieļaujošā kinovalodā".

Sapņu tulki

Rudens festivālu maratonu no 13. līdz 23. oktobrim turpina Rīgas Starptautiskais kinofestivāls.

Katrīna Neiburga debitē ar dokumentālu īsfilmu Garāžas

Ar Katrīnas Neiburgas dokumentālās īsfilmas Garāžas pirmizrādi Splendid Palace, 13. oktobrī plkst.18, notiks pirmais Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) ieskaņas pasākums, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide